10 міфів про презервативи, які не мають нічого спільного із реальністю

10 жовтня 2023, 20:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Чимало людей соромиться відверто говорити про інтимну близькість. Це призводить до нереалістичних уявлень про себе та свого партнера, відсутність взаєморозуміння в моменті близькості та неправильне використання засобів контрацепції.

Так, згідно з даними дослідження CHOICE, 41% опитаних припускаються помилок, використовуючи презервативи. Внаслідок цього ефективність виробу суттєво знижується, а пара не може отримати бажаного ефекту, інформує 24 Канал.

Читайте також Як обрати лубрикант, щоб ваш секс був незабутній та безпечний

Щоб підвищити обізнаність населення, спростовуємо популярні міфи, пов'язанні із темою презервативів та розповідаємо, як використовувати їх правильно.

10 міфів про презервативи, в які вірять найчастіше

Міф 1. Презерватив не є надійним засобом контрацепції, адже може порватися

Надійність презервативів залежить від того, як їх зберігають та використовують. На пошкодження можуть впливати умови зберігання, наприклад, надмірна кількість світла та висока температура, а також використання лубрикантів на олійній основі. Тому не варто застосовувати масажні олії чи лосьйони для тіла як змазку, для цього краще підібрати засоби на водній чи силіконовій основі.

До того ж важливо підібрати презерватив відповідного розміру. Це допоможе уникнути ковзання чи розривів.


Презерватив потрібно підбирати за розміром / Shutterstock

Згідно з даними лабораторних досліджень, при дотриманні цих рекомендацій ймовірність незапланованої вагітності скорочується на 98%. Також пара суттєво знижує ризик передачі ІПСШ під час вагінального, орального та анального статевого акту.

Міф 2. Інтим з презервативом знижує чутливість

Все залежить від того, який тип презервативів використовує пара. Звісно, деякі із них можуть вплинути на відчуття, але зазвичай це просто питання відповідного розміру.

До прикладу, занадто тугий презерватив здатний негативно вплинути на те, що відчуватиме чоловік під час статевого акту. Натомість правильно підібраний розмір та матеріал здатні усунути цей нюанс й зробити секс по-справжньому чуттєвим, особливо, якщо використовувати тонкі презервативи.

Міф 3. Маніпуляції з презервативом можуть зіпсувати момент

Багатьох відлякує механічна процедура вдягання презерватива. Однак цей крок легко можна обіграти.

Для початку спробуйте залучити до процесу партнера, запропонувавши надягнути виріб ротом. Також під час цього можна розмовляти на "брудні теми", щоб зробити момент ще палкішим.

При цьому варто пам'ятати, що ніхто не змушений робити те, чого не хоче чи діяти за чітко визначеним сценарієм. Тому радимо проявити спонтанність та опиратися на власні відчуття.

Міф 4. Використання презервативів підриває довіру

Презервативи – це про турботу про свого партнера. Тож думка про те, що прохання скористатися захистом підірве довіру, – не більше, ніж маніпуляція.

Водночас, якщо партнер навідріз відмовляється від кондома, варто поцікавитися причиною такої категоричності. Можливо, він боїться дискомфорту, спровокованого алергією на латекс, чи не хоче втратити чутливість. Тоді можна підшукати альтернативне рішення, наприклад, безлатексні презервативи чи ультратонкі вироби, які дозволяють досягнути максимально природних відчуттів

Діалог про це та пошук компромісу допоможуть укріпити стосунки, підвищать довіру та дадуть змогу знайти свій комфортний засіб бар'єрної контрацепції.

Алергія на латекс – не привід відмовлятися від використання презервативів. Аби забезпечити максимальний комфорт та захист, варто спробувати Durex® Real Feel – це нове покоління презервативів з синтетичного поліізопренового латексу.

Важливо, що вони підходять не тільки для людей з алергією на латекс, але й надають максимально натуральні відчуття під час статевого акту, забезпечуючи ефект "шкіра до шкіри".

Жоден із засобів контрацепції не гарантує 100% захист від вагітності та ЗПСШ. *Реклама медичного виробу. Презервативи з синтетичного латексу з силіконовою змазкою Durex® Real Feel (натуральні відчуття). Сертифікат відповідності № UA.TR.098.0016-15. Перед застосуванням ознайомтесь з інструкцією та проконсультуйтесь з лікарем.

Міф 5. Всі презервативи однакові

Презервативи відрізняються низкою параметрів: розміром, товщиною, матеріалом. Важливо враховувати кожен із них, обираючи кондом, адже саме ці нюанси допоможуть добитися комфорту під час інтиму.

Якщо пара вже визначилася із базою, можна перейти до експериментів. Для цього на ринку представлені презервативи із крапками та ребрами, ультратонкі та потовщені, з різними змазками та смаками. Широкий асортимент продукції для урізноманітнення стосунків – чудова можливість переконатися на практиці, що різні презервативи відкривають абсолютно нові відчуття.

Міф 6. Презервативи не мають терміну придатності

Латекс, з якого виготовлені презервативи, втрачає свою еластичність. Перевіряйте термін придатності, вказаний на упаковці, та не використовуйте виріб після його завершення, оскільки це може вплинути на ефективність презервативів.

Міф 7. Будь-який презерватив – це 100% захист

Віра в те, що навіть сумнівний презерватив буде якісним, – також небезпечна. Дешеві вироби справді можуть мати дефекти. Це пов'язано з тим, що вони можуть не проходити належного тестування та не відповідати стандартам ВООЗ.

Тому варто вибирати продукцію виробників, що вже зарекомендували себе на ринку. А також купувати презервативи в аптеках, де презервативи зберігаються за відповідних умов, а не в кіосках поблизу дому.

Міф 8. Два презервативи – надійніше

Більше не означає краще. Ця думка доцільна і в питаннях захисту під час статевого акту.

Розпочнімо із того, що кожен наступний кондом не є "страховкою". Замість того, щоб "вберегти від дефектів" виробу, таке нашарування призведе до тертя матеріалу та збільшить шанс на те, що обидва презервативи порвуться. Окрім цього це рішення підвищує ризик сповзання в найбільш невідповідний момент. І це ми ще не згадували, що при використанні двох презервативів, дійсно, може втрачатись чутливість.


Не треба використовувати 2 презервативи одночасно / Shutterstock

Міф 9. При використанні презерватива лубрикант зайвий

Насправді додатковий лубрикант тільки посилює відчуття та задоволення, усуваючи сухість та дискомфорт. Окрім цього, він може додатково підвищувати захист, зменшуючи тертя. Особливо актуально це під час тривалого статевого акту.

Більше Усе, про що раніше мовчали: як правильно вибрати лубрикант та на що звернути увагу

Міф 10. Презервативи не потрібні під час орального статевого акту

Заразитися ІПСШ можна і під час оральних ласк, адже збудники цих хвороб знаходяться в біологічних рідинах: слині, крові та спермі, а відтак – можуть проникнути в будь-які мікротріщини тіла й спровокувати інфекцію. Аби уникнути неприємностей та тривалого лікування, а також підвищити гігієнічність орального сексу, потрібно використовувати оральні презервативи.

Звісно, це лише частина популярних міфів, в які продовжують вірити в усьому світі. Проте, знаючи базові факти, стає простіше вберегти себе та близьких від ІПСШ та небажаної вагітності, а також перевести статеве життя на значно якісніший рівень.