Його роботи позитивно оцінюють не лише критики – більшість фільмів Спілберга мали шалену популярність у глядачів, деякі зі стрічок встановили рекорди у розділі касових зборів.
Ми вирішили згадати найцікавіші та найуспішніші фільми легендарного режисера. Звичайно, вибирати найвидатніші роботи Спілберга, це як називати найкращі пісні The beatles – непросте завдання. Тож ви можете нам допомогти, додавши свої улюблені стрічки у коментарях.
Щелепи (1975)
Цей фільм став першим справжнім блокбастером в історії кіно. Стрічка завоювала три статуетки Оскар і принесла першу справжню популярність Спілбергу.
Це був перший фільм, який у касових зборах подолав позначку 100 мільйонів доларів. До виходу "Зоряних воєн" вважався найкасовішим в американському кіно.
У 2004 році журнал Empire додав "Щелепи" до списку 10 найкращих фільмів всіх часів.
Це трилер про полювання за акулою-людожером, яка тероризує мешканців одного з розкішних американських курортів. Шеф поліції, вчений і досвідчений мисливець на акул вирішив сам вбити монстра. Але це виявилось набагато складніше, ніж він очікував.
До речі, після виходу фільму кількість відвідувачів на пляжах серйозно скоротилась. І власники деяких з них навіть подали в суд на творців фільму.
Тетралогія про Індіану Джонса (1981, 1984, 1989, 2008)
Ці легендарні фільми Спілберг зняв разом зі своїм близьким другом і колегою Джорджем Лукасом (він був сценаристом і продюсером). Першим фільмом став "Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега". Ця пригодницька стрічка стала найпопулярнішим фільмом року і принесла ще більшу популярність виконавцю ролі Джонса – Харрісону Форду, до того відомого лише за роллю у "Зоряним війнах".
Інопланетянин (1982)
Ще один фільм, що приніс Спілбергу чи не найбільше касових зборів. Пізніше в інтерв'ю журналу Rolling Stone він розповів, що його мрією було зробити стрічку про диво дитинства і надію, і саме таким вийшов "Інопланетянин". Це історія про дружбу маленького хлопчика і жахливого ззовні, але доброго всередині інопланетянина.
До речі, з цим фільмом Спілберг навіть влаштовував персональний показ для тодішнього президента США Рональда Рейгана у Білому домі.
Цікаво що для виготовлення моделі Інопланетянина пішла 10 частина бюджету фільму.
Парк Юрського періоду (1993)
Фільм, що одразу став блокбастером. Він зумів побити минулий рекорд щодо касових зборів, який тримався з часів виходу "Інопланетянина". Цей фільм – екранізація однойменного роману Майкла Крайтона.
У стрічці йдеться про вигаданий острів, де вчені вирішили створити парк розваг з клонованими динозаврами.
До речі, "Парк Юрського періоду" отримав продовження, однак Спілберг вже не мав відношення до цих фільмів.
Після виходу першого фільму американські університети помітили активізацію абітурієнтів, які хотіли навчатись на курсах палеонтології.
Список Шиндлера (1993)
Спілберг був настільки впевнений в успіху "Парку Юрського періоду", що майже одразу переключився на зйомки іншого відомого фільму "Список Шиндлера".
Цей фільм про німецького бізнесмена Оскара Шиндлера, який врятував понад тисячу польських євреїв під час Голокосту. Тема близька режисерові, адже він сам є євреєм.
Ця військова драма завоювала сім статуеток Оскар. Спілберг отримав за цю стрічку свій перший "Оскар" як кращий режисер.
Нині цей фільм на восьмому місці в списку Ста кращих фільмів за версією Американського інституту кіномистецтва.
При цьому сам Стівен Спілберг нічого не заробив на цьому фільмі. Він відмовився від гонорару, назвавши ці гроші "кривавими".
Врятувати рядового Райана (1998)
Стрічка про події Другої світової війни принесла Спілбергу ще один Оскар за режисуру. Всього фільм отримав 5 нагород Американської кіноакадемії.
За сюжетом, капітан Джон Міллер отримує завдання врятувати з тилу противника демобілізованого рядового Джеймса Райана.
До речі, сцена висадки союзних військ на пляжі в Омасі була настільки правдоподібною, що вразила не лише критиків, але й ветеранів, які брали участь у цій битві.
Штучний розум (2001)
Тут Спілберг взявся довести до кінця справу, яку розпочав інший легендарний режисер Стенлі Кубрик. Роботу над картиною Кубрик розпочав ще у 70-их. Але через погану на той час графіку режисер не бачив задовільного результату. Знову за фільм взялись у 2000 році, вже після смерті Кубрика. У цьому фільмі Стівен Спілберг виступив також як продюсер та співсценарист.
Це науково-фантастична драма про дитину-робота Девіда, якого запрограмували на безкорисливу любов до своїх людських власників. Однак, люди не відповідають йому взаємністю.
Спіймай мене, якщо зможеш (2002)
Ця детективна драма знята на основі реальних подій. Новий для Спілберга жанр, однак цей факт не завадив режисеру робити ще один розкішний фільм.
Сюжет розвивається навколо історії шахрая Френка Ебігнейла молодшого, який заробив мільйони на підробці документів. За ним ганяється агент ФБР, однак він завжди на крок позаду Ебігнейла.
Термінал (2004)
Це комедійна драма, що розповідає історію Віктора Наворскі. Він відправився в Нью-Йорк зі Східної Європи. Однак, поки він летів в літаку, на його батьківщині стався державний переворот. Тож у міжнародному аеропорту імені Джона Кеннеді він став громадянином країни, якої більше не існувало. Він не мав права пройти на територію США, тому, фактично, застряг у аеропорту.
Гасло фільму – це гра слів, яку можна перекласти і як "Життя – це очікування", і як "Життя чекає".
Міст шпигунів (2015)
Новий політичний трилер, сценарій до якого написали легендарні братів Коен. Стрічку знято на основі реальних подій про обмін американського і радянського шпигунів.
Події стрічки відбуваються у розпал Холодної війни. Це історія звичайного бруклінського страхового юриста Джеймса Донована, якого ЦРУ завербувало для ведення переговорів про видачу американського пілота-шпигуна радянською владою. В цей момент життя героя перевертається з ніг на голову.