Курбан-байрам 2022: традиції святкуваня у мусульманів та головні заборони

9 липня 2022, 08:15
Читать новость на русском

9 липня мусульмани починають святкувати Курбан-байрам. Які існують традиції на свято жертвоприношення, що готують та що забороняється робити до 13 липня – читайте далі.

До свята Курбан-байрам мусульмани дуже ретельно готуються. Новий відлік дня в мусульманських країнах розпочинається ввечері, тож напередодні вони звершують омивання, а зранку йдуть в мечеть.

Читайте також Курбан-байрам у 2022 році: коли розпочинається головне мусульманське свято

Після намазу заведено прийти на кладовища до рідних та вшанувати їх своїми молитвами. В арабській мові Курбан означає "все те, що зближує віруючого з Аллахом".

Жертвоприношення на Курбан-байрам

Щороку мусульмани приносять в жертву барана. За мусульманськими легендами, ця тварина зустріне свого господаря в потойбіччі та допоможе пройти через пекельну безодню.

З бараном треба поводитися дуже обережно. Ніж йому заборонено показувати, аби не налякати. Жертвоприношення Всевишньому роблять дуже швидко, щоб тварина не мучилась. Перед цим голову барана прикрашають усілякими квітами.


Мусульмани приносять в жертвоприношення тварин

Третю частину від барана віддають бідним. Баранину можна віддавати людям іншого віросповідання. Додому треба принести те, що залишилося до святкового столу, на довше м’ясо не зберігають. В свято Курбан-байрам люди стають ближчими одне до одного, стираються кордони між бідними та багатими, всі стають рівними.

В той час, поки чоловіки приносять жертву Аллахові, жінки на кухні готують святковий обід. До столу подаються м’ясні страви, салати з овочів та фруктів, випічка, пироги та інші солодощі. Потім сусіди обмінюються між собою випічкою. Це робиться для того, щоб пом’янути померлих родичів.

Що заборонено робити в Курбан-байрам

  • Мусульмани чітко дотримуються всіх традицій та не порушують заборон, які на Курбан-байрам в основному стосуються родичів;
  • Не можна вступати в скандали з рідними, конфліктувати, брехати їм та осуджувати їх за спиною;
  • Не можна демонструвати своє погане ставлення до когось з родичів;
  • Не рекомендовано проводить Курбан-байрам в самотності. Це свято є дуже важливим для мусульманів, тож його треба провести зі своїми рідними;
  • Не варто у святкові дні завантажувати себе роботою. Треба відпочивати та веселитися аж до 13 липня. Нерідко мусульмани беруть відпустки на Курбан-байрам, щоб ніщо їх не могло відволікти;
  • Під час Курбан-байраму не можна відзначати будь-які інші свята. Це стосується дня народження, весілля, іменин, хрестин та іншого;
  • Не можна вживати алкоголь, який взагалі в ісламі є забороненим.


Кожен мусульманин хоч раз у житті має здійснити паломництво в Мекку