Чи можна купати малюка в день, коли він народився: важливі поради для батьків
- Батьки часто хвилюються перед першим купанням малюка, оскільки не знають, як він відреагує на воду.
- Дитину не рекомендується купати в день народження, оскільки є пупкова ранка, якій потрібен час на загоєння.
- Під час купання можна додавати у воду трави, наприклад, валеріану чи ромашку, адже вони гарно впливають на шкіру малюка.

Перед першим купанням малюка батьки зазвичай хвилюються. Адже вони не знають, якою буде реакція новонародженого на воду та на сам процес, а також бояться зробити щось неправильно.
Одні батьки купають дитину одразу в той день, коли вона народилася. Інші ж чекають виписки з пологового будинку. Як краще робити, розповість LifeStyle 24.
Читайте також До уваги батьків: чому не можна фотографувати дитину, коли вона спить
Чому не можна купати новонародженого в день, коли він народився
Багато матерів та татів дають згоду на вакцинацію малюка одразу після народження. Тому його й купають пізніше, аби не зашкодити місцю, де робили щеплення. Деякі батьки проводять першу процедуру лише після того, як випишуться з пологового. Річ у тім, що у новонароджених є пупкова ранка, якій потрібен час, щоб загоїтися. Однак навіть після цього слід купати дитину в кип'яченій воді та додавати туди різноманітні трави.
Що додавати у воду при купанні немовляти
Купати немовля у воді з травами не потрібно довго – приблизно 10-15 хвилин. Гарно впливає на самопочуття новонародженого та на стан його шкіри валеріана, ромашка, календула, причепа та материнка. Якщо у малюка немає ніяких ран на тілі, то можна додати у воду морську сіль. У такому випадку купати його потрібно ще менше – десь 5 хвилин.
Після купання обов'язково необхідно доглянути за шкірою немовляти: нанести молочко або масло для тіла. Так вона стане зволоженою, а не сухою. Крім того, можна використати присипку, аби уникнути пелюшкового дерматиту.