Звісно, у кожного постає питання, а чи треба витягувати вилки електроприладів з розетки. Особливо на нічний час. Бо електричний струм – непередбачувана річ, і ніхто не знає, що може статися. Дізнаймося, як робити правильно.

Ви не знали Чому не варто зберігати брудний одяг у пральній машинці

Чи треба витягувати вилки приладів із розетки

Будь-які електроприлади, якщо ви ними не користуєтесь, треба вимикати з розетки. Це просте правило безпеки може вберегти вам життя та помешкання.

  • Іноді електроприлади перегріваються й через це виникають пожежі.
  • Навіть якщо ви не користуєтесь електроприладами, але вони підключені до струму, то витрачається велика кількість електроенергії. Таким чином, ви можете зекономити кошти за комунальні платежі, якщо вимикатиме їх з розетки.
  • Чим більше працює будь-яка техніка, тим швидше вона зношується та виходить з ладу. Це означає, якщо вимикати прилади, вони будуть довше вам служити.

Є прилади, які неможливо знеструмлювати, бо від них залежить наш комфорт. Наприклад, холодильник, систему опалення чи газу. Але таку техніку, як телевізор, ноутбук, комп'ютер, зарядні пристрої, електрочайник, тостер, просто необхідно вимикати.

  • По-перше, ви користуєтесь ними лише у разі потреби, тобто, немає сенсу тримати увімкненими повністю. По-друге, так ви зекономите кошти за комунальні платіжки.

Кілька порад щодо вимикання техніки

Існують прості правила, як правильно вимикати електричні прилади без шкоди для себе.

  • Зокрема, перед тим, як витягувати з розетки вилку, вимкніть прилад потрібною кнопкою.
  • Вилку беріть лише тримаючи за корпус, за дроти – категорично ні.
  • Витягуйте вилку обережно та ніжно. Жодних різких рухів.

Ніколи за жодних не обставин не витягуйте вилку мокрими або навіть вологими руками. Тому що удар струмом може трапитись навіть, коли в мережу потрапила маленька крапля води.