Перехід на літній час: коли в Україні переведуть годинники на годину вперед
Щороку, наприкінці березня, українці переходять на літній час й переводять стрілки своїх годинників на одну годину вперед. Це означає, що ми будемо спати на годину менше, аніж раніше.
Двічі на рік стрілки годинників переводяться на годину у більш ніж 100 країнах світу. Українці переходять на літній час в останню неділю березня, а на зимовий – в останню неділю жовтня.
Актуально Вихідні у березні 2021: скільки днів українці відпочиватимуть у першому місяці весни
Коли переводять годинники на літній час 2021
У 2021 році українці перейдуть на літній час в ніч суботи, 27 березня на неділю, 28 березня. Цієї ночі слід перевести годинники на одну годину вперед, а зробити це потрібно о 3:00. Тому прокидатись нам у неділю, 28 березня, вже потрібно буде раніше. Зазначимо, що на новітніх гаджетах час переведеться автоматично, а механічні годинники необхідно налаштувати власноруч.
Коли переводять годинники на літній час у 2021 році
В Україні перехід на літній і зимовий час відбувається згідно із постановою Кабінету міністрів № 509 "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року. Однак, тема "скачків" у літній й зимовий часи вже давно спричиняє обурення у багатьох українців. Тож, на засіданні, що провели 3 березня 2021 року, Верховна Рада України підтримала законопроєкт, який скасовує перехід на літній і зимовий час у країні. Якщо усі депутати до 25 березня підтримають його, то нам не доведеться переходити на літній час узагалі.
Поради, як легко перейти на літній час
- Лягайте спати щодня на 15 хвилин раніше, ніж напередодні.
- Забезпечте собі хороші умови для сну: провітріть приміщення, засинайте у тиші й темряві, не користуйтеся гаджетами перед сном.
- Ідеальна температура для сну – не більше 18 – 20 градусів за Цельсієм.
- Не стимулюйте організм перед сном міцним чаєм, кавою чи алкогольними напоями.
Як легко перейти на літній час: поради
- Вечеряйте не пізніше, ніж за 2 – 3 години перед сном.
- Влаштуйте собі піші прогулянки на свіжому повітрі (пам'ятайте про карантин і дистанцію).
- Перед переведенням годинників підготуйте собі сніданок і одяг звечора, щоб зекономити трохи часу зранку.
- Увімкніть зранку ритмічну музику, вона забезпечить вам бадьорий підйом і надасть позитивної енергії на весь робочий день.
- Легко прожене сонливість контрастний душ.