Що таке кешбек, як він працює та що врахувати, аби правильно його використовувати 24 Канал розбирається за підтримки Raiffeisen Bank та Visa. Окрім цього розповімо про розширені можливості послуги, які вже випробували користувачі Райфкартки + Visa Gold.

До теми Віртуальна та фізична скарбничка: яке рішення для заощаджень підійде саме вам

Що таке кешбек

Кешбек – це повернення на рахунок частини коштів, які користувач витрачає під час оплати товару чи послуги платіжною карткою. Ця корисна опція робить шопінг значно вигіднішим, оскільки на рахунку активних покупців завжди зберігається кілька гривень "про запас". Важливо, що ці накопичення можна вивести на основну платіжну картку.

Кешбек – це своєрідна онлайн-скарбничка / Фото Shutterstock

Використовуючи сервіс кешбеку, вигоду отримують обидві сторони: продавець – залучає нових покупців та підвищує їхню лояльність, а покупець отримує змогу витрачати кошти, інвестуючи невелику суму в майбутнє.

Зазвичай кешбек становить відсоток від суми покупок за певний період (часто від 2% до 10%) й обмежений фіксованою сумою. Сервіс працює за простим принципом, що полягає у партнерстві компанії, яка реалізовує товари чи послуги, з фінансовою установою. Кешбек підключається до партнерської програми продавця та залучає клієнта для подальших покупок. За платіж, здійснений клієнтом, сервіс отримує комісійну винагороду. Більшу її частину перераховують клієнту.

Кешбек також може мати різні форми залежно від умов та правил. Серед головних:

  • Відсоток від суми покупки. Найпоширеніший вид кешбеку, у якому користувач отримує певний відсоток від суми своєї покупки як повернення.
  • Фіксована сума. Деякі компанії пропонують фіксовану суму кешбеку незалежно від вартості покупки.
  • Бонуси та акції. Крім основного кешбеку, можуть бути запропоновані додаткові бенефіти, які дозволяють отримати додаткові нарахування коштів. Наприклад, бонус за першу покупку, бонус за запрошення друзів тощо.

Кешбек як інструмент ефективного фінансового планування

На відміну від бонусів чи накопичувальних балів, які діють лише в певних місцях, кешбек – це реальні кошти. Їх зручно вивести на основний рахунок та витратити на бажані цілі. Тож такі повернення коштів можуть стати вагомою графою у фінансовому плануванні. Приміром, користувач може не виводити місячні заощадження на платіжну картку, допоки не назбирається потрібна сума на заплановану покупку.


Кешбек допомагає економити на покупках та послугах / Фото Shutterstock

Однак, щоб розумно використовувати переваги кешбеку, варто:

  • ознайомитися з умовами програми кешбеку, дізнатися, які партнери беруть участь у програмі та який відсоток повернень вони пропонують;
  • порівнювати умови, що дасть змогу обирати найбільш вигідні пропозиції;
  • заздалегідь спланувати свої покупки, адже найлегше повертати кошти від великих платежів, а якщо вони ще й заплановані – вигода цілком очевидна;
  • внести графу кешбеку у свій фінансовий план, щоб знати, скільки коштів вдалося накопичити;
  • обрати картку відповідно до своєї структури витрат. Кешбек є потужним інструментом, якщо партнери та банк пропонують повернення коштів на товари та послуги, якими покупець користується регулярно.

Райфкартка + Visa Gold: кешбек на 3 категорії товарів

Вигідні умови використання кешбеку пропонує, зокрема, Райфкартка + Visa Gold. Оформивши цю картку, кожен може самостійно регулювати свій дохід та формувати реалістичні фінансові цілі. Фінустанова потурбувалася, аби, окрім опції повернення коштів, українці могли відкрити депозит, а також стати партнером банку, отримавши кошти за рекомендацію платіжної картки.

Райфкартка + Visa Gold пропонує кешбек на 3 категорії товарів:

  • 1% – кафе та ресторани,
  • 1% – одяг та взуття,
  • 1% – побутова техніка.

Таким чином рутинні та планові витрати стають більш раціональними та, як би парадоксально це не звучало, допомагають економити.

Для отримання кешбеку має бути підключена програма "ЩЕ!" в Raiffeisen Online.

Отже, кешбек – це простий та ефективний інструмент, що при правильному підході допомагає досягати фінансових цілей. Головне, що українські банки вже подбали про те, щоб використання сервісу було зручним та вигідним. А покупцю залишається лише оформити відповідну картку та насолоджуватися покупками.