День ікони Пресвятої Богородиці "Неопалима Купина": значення та про що моляться у це свято
17 вересня в Україні відзначається свято ікони Божої Матері під назвою "Неопалима Купина". Ця ікона має цікаву історію і є досить відомою серед християн.
Перші згадки про ікону Божої матері "Неопалима Купина" датуються ще з 14 століття. Вважається, що її принесли на українську землю ченці з Палестини. У народі вважається, що ікона захищає оселі від пожеж і є оберегом для пожежників та рятувальників, пише 24 канал.
Читайте також Привітання з весіллям: щирі слова у прозі та віршах, картинки-привітання для подружніх пар
За традицією у центрі ікони зображають Марію з малим Ісусом на руках. Цей образ зосереджений в середині стилізованої восьмикутної зірки, яка нагадує кущ терну, тобто неопалиму купину. До слова, історію про вогняний кущ, в якому Бог з'явився Мойсеєві на горі Сінай можна зустріти у Біблії. Бог з'явився йому у вигляді куща терну, який спалахнув вогнем, але так і не згоряв. У такий спосіб Бог закликав пророка вивести ізраїльський народ з рабства у Єгипті в край, який він для них підготував.
У руках матір Ісуса тримає "драбину Якова", яка символізує єднання земного і небесного початку. А навколо Марії зображені янголи й чотири євангелісти: Іван в образі орла, Лука в образі тільця, Матвій в образі лева, Марко в образі ангела. За давніми переказами перша ікона Божої Матері "Неопалима Купина" була написана на скелі в Єрусалимській пустелі, але в наш час є безліч різних інтерпретацій цього образу.
Ікона Пресвятої Богородиці "Неопалима Купина" / Фото "Янтар Полісся"
До образу Пресвятої Богородиці "Неопалима Купина" моляться з проханнями про захист свого дому та близьких людей від нещастя та біди.
Молитва до ікони Пресвятої Богородиці "Неопалима Купина":
"О Пресвята і Преблагословенна Мати Господа нашого Ісуса Христа! Припадаємо і поклоняємося Тобі перед святою і пречесною іконою Твоєю, якою Ти дивні й преславні чудеса показуєш, від вогненного спалення і блискавичного грому оселі наші спасаєш, хворих зціляєш і всі благі наміри наші добре виконуєш. Смирно молимо Тебе, всесильного роду нашої Заступниці, подоби й нас, немічних та грішних, Твоєї Материнської участі й допомоги. Спаси й збережи, всю країну нашу православну і всіх нас, що припадаємо до Тебе з вірою і любов’ю та сердечно просимо зі сльозами Твого заступництва.
Владичице Всемилостива, умилосердься над нами, бо обтяжені ми багатьма гріхами й не маємо відваги звернутися до Христа Господа і просити Його про помилування і прощення, але Тебе просимо Його ублагати, Матір Його по плоті. Ти ж, Всеблага, простягни до Нього богоприємні руки Твої й заступися за нас перед благістю Його, випрошуючи нам прощення провин нашого, благочестивого і мирного життя, благої християнської кончини й доброї відповіді на Страшному суді Його. Найбільше ж у час грізного відвідування Божого, коли загорятися вогнем домівки наші, чи блискавковим громом настрашені будемо, яви нам милостиве Твоє заступництво і можуть допомогти. Щоб, спасенні всесильними Твоїми до Господа молитвами, тимчасового покарання Божого тут позбавились і вічне блаженство райське успадкували та зі всіма святими оспівували Пречесне і Величне Ім’я Пресвятої Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа, і Твоє велике до нас милосердя, навіки-віків. Амінь!"