Цього року новаторами прикрашального мистецтва стали американці. Вино-горілчана компанія Lakes Distillery винайшла спосіб святкування "не відходячи від каси", тобто ялинки – кульки з віскі, джином та горілкою. У поєднанні з цукерками, які традиційно звисають з гілок, Новий Рік стає набагато простішим для господинь. Навіщо багатий стіл? Сів під ялинку, випив, закусив, ввімкнув гірлянду — ось воно, свято.

Читайте також: Політичний гороскоп-2018: що доведеться пережити Україні у новому році

Аби тільки на ялинці не висіли також прикраси від британки Ширлі Холдсврорс. Вони також мають оригінальне наповнення, проте краще його не плутати зі смаколиками. Ширлі робить прикраси з... людським прахом. Вона прагне, аби хоча б таким чином родини збиралися за святковим столом у повному складі.

Те, чим ми прикрашаємо ялинки, багато що може розказати про нас. Методист київського державного музею Юлія Ковас в одному з інтерв'ю сказала, що: "Іграшка – це ідеологічна зброя. Вона відображає ідеологію і психологію держави, мету виховання дітей – все, що відбувається в країні".

Якщо зазирнути до іграшкових скринь наших бабусь, можна побачити історію, відображену у прикрасах. Зірочки, янголи, тварини, гриби з пресованого картону, вати і навіть мідного дроту — такі іграшки робили у кінці 19 століття і у декого вони точно лежать десь на горищі. Але такі іграшки були тільки у достатньо заможних українців, всі інші вішали на дерево те, що потім їли — яблука, коники з бринзи, фігурки з тіста.

Ну а серед радянських прикрас янголів уже не було, з'явилися Діди Морози, Снігуроньки, колгоспники, бурульки. В часи Хрущова "уродило" дуже багато новорічних кульок у вигляді овочів. Вплинув на святкування Нового Року і технічний прогрес: на початку 60-х років відбулось "освоєння" ялинок космонавтами та ракетами, а після виходу фільму "Карнавальна ніч" стали популярними кульки-годинники.

А зараз вибір ялинкових прикрас величезний, під будь-який стиль та бюджет. Та на мою думку, занадто багато китайського однотипного барахла. Краще вже зробити прикрасу самостійно. От одна людина наліпила великодні наліпки не на яйця, а на кульки. І креативно, і на Великдень підготувалася.

Хоча, знаєте, головне — аби було що прикрашати, де прикрашати і кому радіти від ялинкових прикрас.

Читайте також: Привітання з Новим роком 2018: колегам, друзям і рідним