Чи шкідливий гель-лак для нігтів: міфи та реальність
Чи шкідливий гель-лак? Останнім часом манікюр гель-лаком стає необхідністю, а не святковим приводом. Це покриття, яке полюбляють дівчата, на тривалий час забезпечує нігтям належний вигляд. Однак часто натрапляємо на застереження, що така косметика може зашкодити нігтьовій пластині, а лампа, в якій продукт миттєво засихає, згубна для клітин шкіри.
Сайт "24" дізнався, де перебільшують, а де кажуть правду. У цьому нам допомогла майстер манікюру Зоряна Горошко.
Читайте також: Який купальник обрати на пляж: тренди та приклади 2017 року
Це сьогодні гель-лак (шеллак) на нігтях уже є трендом. Проте років із 10 тому фахівці індустрії краси ламали голови над тим, як винайти формулу покриття, яке б довго носилося, чудово виглядало та не шкодило нігтям. Завдяки науковим розробкам і коштам, що їх вклали у дослідження продукції, а згодом і в її промоцію, вдалося відшукати засіб, популярність якого росте, а спектр його застосування у моді ширшає кожного року.
Проте паралельно чуємо чимало про шкоду такої процедури для нігтів. Спробуємо розвіяти чи підтвердити деякі припущення.
Міф №1: УФ-лампа спричиняє шкірні захворювання
Одним із найпоширеніших висловів, що стосуються шкоди манікюру, де використовують шеллаки, є такий: "Випромінювання, яке виділяє ультрафіолетова лампа, може викликати рак шкіри". Майстер нейл-арту Зоряна Горошко переконує, що це не так. Вона покладається на американських вчених.
"Оскільки виробником більшості гель-лаків є Америка, дослідження, пов’язані з їхньою якістю та впливом на нігті, влаштовують тамтешнні фахівці. Заодно вони й тестують ультрафіолетові лампи. І, згідно з останніми випробуваннями, ризик для шкіри УФ, а особливо LED-лампи нового покоління мають мінімальний. Зокрема, останні, завдяки швидкій полімеризації, сушать гель-лак за лічені секунди і шкіру не пересушують. Та й випромінюють довгохвильовий діапазон ультрафіолету (від 375 до 410 нанометрів), який не шкодить людині. Однак, якщо задуматися: скільки часу під час манікюру дівчата тримають руки у таких лампах? Це 30 секунд-хвилина для кожної, а загалом – 4-5 хвилин протягом сеансу", – зазначає Горошко.
Вчені кажуть, що 10 хвилин перебування на сонці замінять рік манікюру гель-лаком. На спеці ж перебуваємо годинами, особливо тоді, коли засмагаємо, – додає експерт.
Гель-лак не можна носити понад 3 тижні
Читайте також: Як і навіщо вибирати сонцезахисні окуляри
Міф №2: Гель-лак може викликати алергію
За словами фахівця, таких випадків буває один на тисячу. Мінімізовують алергічну реакцію на цей косметичний засіб і дерматологи. Адже припустити чи, зрештою, точно визначити, на що саме вона відбулась, практично неможливо.
"Це може бути рідина для миття посуду, новий косметичний засіб, який шкіра рук чомусь не сприйняла, або ж один зі складників антисептику, яким обробляємо руки під час манікюру. Ще однією причиною алергії є тривале носіння покриття – це понад три тижні. І токсини, що накопичуються протягом цього часу в організмі, так би мовити, чекають сприятливого сигналу, аби діяти, приміром, стресів чи зниження імунітету. От саме тоді алергія може дати про себе знати і проявитися на нігтях", – переконує вона.
Міф №3: Через шеллак ніготь позбавляється повітря
Тому через таку думку вирішуємо влаштувати після чергового манікюру невеличку перерву, бодай на тиждень: аби нігті відпочили, не пожовтіли та не розшарувалися. Проте майстер манікюру зауважує, що стан нігтьової платини, її гладкість та колір, довжина нігтів і їх ріст залежать лише від того, як наш організм почуває себе всередині.
Нігті не мають легень і не здатні поглинати повітря. Усе, що необхідне для функціонування нігтьової пластини, постачає кров, яка циркулює від і до зони матриксу (там, де пластина створюється із живильних речовин) та нігтьового ложе. Гель-лак же захищає наші нігті від ушкоджень, слугує захисним шаром, – пояснює експерт.
Відтак, щоби покриття слугувало довше і краще забезпечувало нігті від негативних впливів зовнішнього середовища, варто пам’ятати про технологію манікюру із шеллаком.
Як правильно знімати, наносити та носити гель-лак
Важливим етапом манікюру, в яких майстри застосовують гель-лак, є вміння правильно зняти покриття. Це буде передумовою того, що наступне ляже на ніготь рівномірно.
"Ні в якому разі не можна знімати гель-лак самотужки, бо разом із ним здеремо верхній шар нігтьової пластини. Нігті потрібно або замочити і потім лак, що розчинився завдяки спеціальним засобам, акуратно усунути лопаточкою. Інший спосіб – керамічна фреза, якою спилюємо топ, колір і доходимо до бази манікюру, відтак ніготь не травмуємо", – розповідає Зоряна Горошко.
Не знімайте гель-лак самотужки!
Після цього нігті обрізають, підпилюють, надають їм бажаної форми та шліфують, щоб пластина була шершавою, відтак аби шеллак на ній зафіксувався. Далі кожен обезжирюють, на кожен наносять базу, колір у 2-3 шари і глянцевий або ж матовий топ.
"Опісля нанесення манікюру варто хоча б дві години не мочити руки та день-два уникати гарячої води. Якщо ж потрібно поприбирати чи щось помити, мусимо користуватися рукавичками. Вони захистять нігті від згубного впливу хімічних речовин".
Ще майстер нейл-арту наголошує, що шеллак не варто носити понад 3 тижні. Як ми вже згадували, після цього часу токсини, що накопичилися в нашому організмі, можуть спровокувати алергію на нігтях, приміром, під час стресової ситуації.
Читайте також: Як позбутися мішків під очима: сім дієвих способів
Манікюрні тренди літа-2017
Цього сезону модні експерти віддають перевагу матовому покриттю, що ефектно виглядає як на довгих, так і на коротких нігтях, а ще пастельним тонам.
"Рожевий, ніжно-блакитний, м’ятний, лимонний, пісковий, марсала, актуальними є і неонові кольори, і французький манікюр, однак не білий, а кольоровий. Актуальні дизайни цього літа – флористика, геометрія та мінімалізм. Форма нігтів зараз популярна мигдалевидна".
У моді пастельні тони
Відтак на свій смак обирайте, яким улітку буде ваш манікюр, і пам’ятайте, що така процедура може бути безпечною та надійною лише у кваліфікованого майстра.