Светр із затишним візерунком отримав свою назву від шотландського острова Фейр-Айл, пише Vogue. Модні фахівці вважають, що такий светр є справжнім мастхевом цієї зими.

Вам це буде цікаво Зимова капсула: 13 речей, які мають бути в гардеробі модних дівчат

Історія появи светру Fair Isle

Fair Isle – це маленький острів на північ від Шотландії, що входить в архіпелаг Шотландських островів. Саме тут і зародилася традиція в'язати кольорові візерункові светри і джемпери.

Припускають, що жителі острова могли побачити подібні орнаменти на светрах, залишених скандинавами. Повз острова проходили кораблі, тож жителі, ймовірно, вимінювали у моряків одяг в обмін на їжу і воду.

До середини XIX століття в'язані речі вироблені на Фейр-Айлі, отримали популярність за межами острова. Светр з візерунком Fair Isle носив у 1920-х роках принц Едуард, герцог Віндзорський, майбутній король Великобританії Едуард VIII.


Фотогравюра принца Едуарда, опублікована 23 листопада 1925 року

Зараз светри з орнаментом Fair Isle шиються в цілому світі. Як правило, кольорів у ньому використовується 3-5 кольорів, з матеріалів – тільки шотландська шерсть.

Дизайнери кожного сезону представляють нові адаптації знаменитого візерунка. Etro і Chloe показали у своїх колекціях стильні светри, які згодом застосували у своїх аутфітах модні зірки інстаграму.


Светр Etro / Vogue

У стилізації такі светри досить прості, адже головна роль в образах завжди дістається їм. Стилісти радять доповнювати популярний светр вельветовими штанами, яскравим вовняним пальтом та кросівками dad sneakers.


Наймодніший светр зими / Фото з інстаграму


Наймодніший светр зими 2021


Наймодніший светр зими 2021


Наймодніший светр зими 2021