Проєкт є важливою складовою культурної дипломатії та промоції української культури у світі.

Читайте також Із золотим півником на жакеті: Олена Зеленська вразила образом у Франції

Оксана Караванська презентувала вишиванки в Римі

Оксана Караванська – єдина дизайнерка в Україні, яка вже понад 10 років створює колекції Haute Couture та здійснює культурну дипломатію України на найвищому рівні по всьому світу: Нью-Йорк, Чикаго, Лондон, Париж, Санліс, Давос та багато інших.

Важливість культурної дипломатії в тому, що це немілітарне нагадування у високих колах про нас. Про те, за що ми боремося та що можемо втратити, і що може втратити Європа,
– зазначила Оксана Караванська.

Вона додала, що "сьогодні український народ протистоїть орді, яка хоче привласнити наше коріння, нашу історію, наш національний код, стерти нас як націю з лиця землі". За словами дизайнерки, мистецтво та мода – це потужні інструменти впливу, через які можна розповісти про нашу унікальність, самобутність, давньої культури та показати різну Україну: сучасну, модну, креативну державу, як невід’ємну частину Європи.

Цього разу Оксана Караванська представила у Римі "Vyshyvanka Couture Третього тисячоліття", де авторкою сучасної вишивки стала дизайнерка Ксенія Уманська. Режисуру до дефіле створила українська співачка, актриса театру і кіно, лауреатка Шевченківської премії Наталія Половинка, а разом з театром "Слово та Голос" – живий музичний супровід.

Неймовірна колекція вишиванок Оксани Караванської
Неймовірна колекція вишиванок Оксани Караванської / Фото з прес-служби

Неймовірна колекція вишиванок Оксани Караванської
Ефектна колекція вишиванок Оксани Караванської / Фото з прес-служби

Неймовірна колекція вишиванок Оксани Караванської
Красива колекція вишиванок Оксани Караванської / Фото з прес-служби

Неймовірна колекція вишиванок Оксани Караванської
Неймовірна колекція вишиванок Оксани Караванської / Фото з прес-служби

Ексклюзивним доповненням до перформансу стала виставка картин відомих українських художників, батька та сина Віктора і Макара Москалюків і ювелірного мистецтва від студії Miro Art.

У день презентації проєкту "Птахи співають і в час війни" Оксана Караванська та Наталія Половинка взяли участь в загальній аудієнції з Папою Франциском та мали можливість безпосереднього спілкування із понтифіком.

Папа звернувся до українських мисткинь українською. Караванська подарувала Папі Франциску яскраву подушечку із зображенням українських діток і подякувала йому за допомогу в поверненні українських дітей до України.