Джерело: 24 канал

Кожна професійна сфера володіє притаманною їй термінологією, яку людям, далеким від індустрії, важко зрозуміти.

Дивіться також ДНК бренду, аутфіт і кампейн: що означають ці fashion-терміни

Якщо ви неодноразово зустрічалися з такими словами, як лукбук, прет-а-порте і мультибренд, але не знали, що вони означають – то друга частина нашого матеріалу саме для вас.

Ми зібрали в алфавітному порядку усі fashion-терміни, якими користуються відомі дизайнери, стилісти, зірки та моделі, для того, щоб модним лексиконом уміли також без проблем володіти і ви. Другу частину fashion-словника – читайте далі.

Fashion-словник (частина 2)

Лукбук – окремий акцент на одну з речей гардеробу, яка доповнює весь одяг. Іншими словами – це паперові каталоги, де показано що варто носити на думку дизайнера.

Лукбук українського бренду пуховиків Ienki Ienki
Лукбук українського бренду пуховиків Ienki Ienki

Лонгслів – футболка з довгим рукавом. Для його пошиття найчастіше використовують тонку тканину з бавовни, іноді з додаванням стрейча або еластану. Традиційний виріз горловини круглий, хоча зустрічаються моделі з V-подібною формою. Найголовніша його деталь - це рукава. Вони бувають довгі або тричвертні.

Приклад лонгсліву
Приклад лонгсліву

Мас-маркет – сегмент одягу на ринку, який розрахований на багаточисельну аудиторію.

Мас-маркет Bershka
Мас-маркет Bershka

Мунбути – зимовий вид взуття, яке ще називають Місячним взуттям. Таку назву воно отримало через свою габаритність, яка нагадує взуття для Місяця (місяцеходи). Створили взуття у 1970-х роках за прикладом взуття астронавтів.

Мунбути Chiara Ferragni Gold
Мунбути Chiara Ferragni Gold

Маст-хев – трендова річ, яка є мегапопулярною у якомусь з сезонів. Маст-хев – це та річ у гардеробі, яка повинна бути у кожного, хто захоплюється модою.


Ланцюжок на шию – мастхев гардеробу кожної модниці

Мультибренд – наявність в однієї компанії декількох самодостатніх брендів. Кожного нового сезону в магазин завозять новий асортимент одягу і регулярно розширюють портфоліо наявних брендів.

мультибренд
Мультибрендовий магазин

Читайте також Високі гумові чоботи – модне взуття, яке будуть одягати навесні всі

Мюлі – це один з найдавніших видів взуття. Таку навзу носять тапки з відкритою п'ятою, яку носили ще в Давньому Єгипті, Персії, Тунісі та Марокко.

Мюлі від ZARA
Мюлі від ZARA

Нормкор – стиль одягу, який можна назвати таким, що немає стилю. Основна його ідея – комфорт і простота. До такого одягу належати футболки, джинси та кросівки.

нормкор
Приклад стилю нормкор

Плісе – складки спідниці, які зроблені спеціальним пресом або праскою.

Приклад спідниці плісе
Приклад спідниці плісе

Портупея – сексуальний аксесуар, який увірвався на модні терени минулого сезону. Раніше, його можна було купити хіба що у секс-шопах. Аксесуар виглядає дуже модно, але й водночас зухвало.

портупея
Портупея

Прет-а-порте – одяг з колекцій, який створений для масового виробництва. Колекції класу прет-а-порте слугують основним джерелом доходів модних будинків.

Прет-а-порте Gucci осінь-зима 2018/2019
Прет-а-порте Gucci

Прет-а-порте
Прет-а-порте Gucci

Свінтер-дресін – тенденція носити літній одяг взимку, а зимовий влітку. До прикладу, це можуть бути сандалі з хутром чи верхній одяг без рукавів.

Свінтер-дресін
Свінтер-дресін

Читайте також В центрі уваги – модний зелений колір: бездоганні приклади показують зірки стрітстайлу

Світшот – різновит светра з цупкої тканини, який вирізняється з-поміж інших светрів круглим вирізом та відсутністю капюшона й кишень.

світшот
Світшот

Тотал лук – комплект одягу, який повністю відповідає одному кольору.

Тотал-лук Маші Єфросиніної
Тотал-лук Маші Єфросиніної

Трендсеттер – лідер думок, зразок для наслідування і законодавець моди, який втілює нові ідеї, популяризує їх і закохує у свої витвори багатьох людей.

Александр Венг - колишній креативний директор бренду Bаlenсiaga
Александр Венг колишній креативний директор бренду Bаlenсiaga

Тренд – загальна модна тенденція сезону, яка характеризує впізнаваність, вираженість та масовість.

Тренд 2021 - наряд в стиле пэчворк
Тренд 2021 року – вбрання у стилі печворк

Флеш тату – абсолютно безпечний і не шкідливий новий вид татуювання. Це своєрідні сучасні, тимчасові наклейки, які виглядають, як татуюваня.

флеш-тату
Флеш-тату

Шандальєри – масивні, довгі сережки, оздоблені камінням. Такі сережки уособлюють елегантність та витончений смак у жінки.

Шандальєри
Шандальєри

Шоурум – невеличка студія бренду, яка представляє одяг, взуття та аксесуари. Під час тижнів моди в шоурумах дизайнери демонструють свій одяг.

Шоурум українського бренду BEVZA
Шоурум українського бренду BEVZA

Pre-fall – дизайнерська колекція, яка виходить у червні, демонструючи осінньо-зимовий сезон.

Pre-fall Fendi
Pre-fall Fendi

Resort – міжсезонна, курортна колекція одягу, яка показує модні тенденції наступного сезону. Розпал такого сезону припадає на травень.

Versace Resort 2018
Versace Resort