Саме для таких людей, яким хочеться і колеться, Національний музей історії України розробив екскурсійний проект "Вечірні екскурсії про…".
Наукові співробітники Історичного музею не один день ламали голову, щоб скомбінувати захопливі історії про Україну в одну тему і подати їх в нестандартній формі, яка пасуватиме на всі випадки життя: для цікавого проведення суботнього вечора, для побачення, корпоративу, дня народження, перезавантаження тощо. Національний музей історії України з цією ідеєю справився на відмінно, про що свідчать черги на кожну з вечірній екскурсій, освітлену каганцями. Екскурсії проходять з 20:30 до 21:00. Часом бажаючих потрапити на екскурсію так багато, що музей, проводячи додаткову екскурсію, працює до опівночі.
Проект складається з п'яти екскурсій: "Містична Україна", "Велике кохання видатних українців", "Як народжуються людські страхи", "Потойбічний світ слов'ян", а віднедавна додалися ще "Таємниці українських дворян".
Ідеальний варіант, коли на вечірню екскурсію записуються 15 людей. Тоді ніхто не обділений увагою, кожен може зануритися у романтичну атмосферу в музеї. Тільки уявіть: у фойє вас зустрічає слуга Кліо, ви берете в руки каганець і подорож по музею-палаці, оповитому цілковитою темрявою, починається. Упродовж екскурсії ви дізнаєтеся історії, які ніколи не почуєте при денному світлі і тим паче не знайдете у підручниках історії України, – відповідають в Історичному музеї на запитання, що цікавого пропонує їхній заклад.
Згідно з розкладом, вечірні екскурсії відбувається в останню суботу місяця. Та їх можна замовляти індивідуально для приватних компаній.
"Одна фірма святкувала 13 років. Звичайно, вони мали в планах ресторан і пишне застілля, при тому хотіли якось нестандартно провести цей особливий день. Тож на 13-ий день народження фірми 13 жовтня співробітники компанії прийшли в Історичний музей на вечірню екскурсію "Містична Україна". На виході, коли вони ділилися відгуками, ми отримали десятки "Браво!" і "Дякую!"", – каже співробітниця музею Лілія Пушкар, яка щоразу супроводжує гостей.
Читайте також: Несподіваний дует Джамали та відомого грузинського гурту: з'явилося зворушливе відео
"Містична Україна" – це екскурсія про козаків-характерників, які вміли ловити кулі на льоту, про отамана-чаклуна, що перекидався вовком, українського Дракулу графа Василя Касперовича Дуніна-Борковського, який жив у Бобровицькому замку, поблизу Чернігова, працював тільки вночі, був найбагатшою людиною Гетьманщини, знав 12 іноземних мов, був близьким до гетьманів, а після смерті ставав із труни та обезкровлював людей. Під час "Містичної України" відвідувачі музею дізнаються, що є спадкоємцями величезного гетьманського скарбу і претендують на 40 кг золота. А ще побачать дві чудотворні ікони, одна з яких володіє здатністю викликати бурю та врятувала свого часу Київ від нападу кочівників.
"Велике кохання видатних українців" – екскурсія про цінність кохання, коли кожна зустріч із коханою сприймалася як остання. За кожним великим чоловіком стоїть жінка. Саме про жінок великих ватажків Гетьманщини Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Петра Дорошенка, Івана Мазепи у деталях можна дізнатися під час цієї мандрівки по музеї. Вишенькою на торті стануть любовні драми народної піснярки Марусі Чурай та приклад жертовного кохання філософа Григорія Сковороди.
"Як народжуються людські страхи" – привід дізнатися все про страхи і перестати боятися. У різні історичні періоди були свої страхи. Це інтерактивна розповідь про те, чого боялися пращурі українців і про культи древніх народів, які населяли території України.
"Потойбічний світ слов'ян" – екскурсія про потойбічні вірування древніх слов’ян, подорож по дохристиянських похованнях.
"Таємниці українських дворян" – це мандрівка не тільки у часі, а й по Україні. За годину відвідувачам пропонують побувати у палаці в Качанівці Чернігівської області, який Тарновські перетворили в український Парнас, зустрітися з фатальною жінкою Манюнею, яка любила жити на широку ногу і вміла заради грошей закохати у себе як представника золотої молоді, серцеїда Васюка Тарновського, так і наївного та сентиментального графа Павла Комаровського.
Співробітник НМІУ Юлія Осташевська знає всі таємниці династії Терещенків і що все їхнє багатство починалося з чумацького возу, любовні пригоди Тараса Шевченка та для кого була вишита білим по білому хустина за його ескізом (яка є в експозиції), про прокляття козаками-характерниками заможного політичного діяча Гната Галагана та особливість моди ХІХ століття.
Для найбільш вибагливих відвідувачів НМІУ має у програмі екскурсію "Еротична археологія". На прикладі музейних експонатів можна дізнатися все про еротику в давньому мистецтві, яке творили на території України. Варто відмітити, що мавполюди не продукували еротики мистецькими засобами, це властиво лише Homosapien – людині розумній. Перші табу на сексуальність з'явилися ще в неандертальців під час сезонів активного полювання.
"Я думав, це бивень мамонта", – каже один із відвідувачів про розмальований кістяний фалос із Мізинської стоянки, який знаходиться у постійній експозиції НМІУ.
Після вечірніх екскурсій в освітленому каганцями НМІУ відвідувачі уже ніколи не скажуть, що історія України і відвідини музею – це нецікаво.
Читайте також: Сльози, рок-н-рол і фірмовий стриптиз Вакарчука: як "Океан Ельзи" рвав стадіон у Львові