Рассел залучає до зйомок звичних акторів, яких глядачі вже бачили у його успішних фільмах "Афера по-американськи" та "Мій хлопець — псих". Це вже третя стрічка режисера, в якісь знімається Дженіфер Лоуренс, Бредлі Купер та Роберт Де Ніро. У 2012 році "Мій хлопець — псих" приніс Лоуренс "Золотий глобус" і "Оскар" за найкращу жіночу роль. У 2014-му "Афера по-американськи" отримала статус найкращого фільму на церемонії вручення "Золотого глобуса", а також 10 номінацій на "Оскар". Тоді Лоуренс також отримала свою статуетку — "Золотий глобус" за жіночу роль другого плану.

Поволі ми добралися до "Джой", яка номінувалася як найкращий комедійний фільм або мюзикл на цьогорічному "Золотому глобусі" і перемогла, а також принесла до скарбнички нагород Дженіфер Лоуренс ще один "глобус" за найкращу жіночу роль. Церемонію вручення "Оскара" ми з вами побачимо лише 28 лютого, а тому наразі невідомо, чи отримає актриса за цю роль ще й "Оскар".

Та попри те, що "Джой" отримала нагороди, стрічка також отримала на горіхи від критиків. Критики назвали стрічку "хаосом, з яким не впорається навіть славнозвісна чудо-швабра". Схоже на те, що скоро Дорджу Расселу доведеться змінити звичний акторський склад. Його стрічки із Лоуренс та Купером поступово збирають все менше номінацій та нагород, та й глядачі не особливо в захваті від цієї передбачуваності.

"Джой" зняли на основі реальної історії матері-одиначки Джой Мангано, яка винайшла чудо-швабру з самовіджимом. Більша частина стрічки присвячена тернистому шляху Джой у бізнесі. Джордж Рассел написав сценарій та сів у режисерське крісло, здовалося б, доволі дивного проекту. Та фільм рятує, як мінімум, хороша гра Дженіфер Лоуренс. Що цікаво, Мангано винайшла свою швабру у 1990-му і у цей же рік народилася актриса, яка зіграла її у кіно.

Історія Джой і її швабри не претендує на статус величної, але теж може чималому навчити. Можливо це банально, але "Джой" вчить не здаватися та нікому не дозволяти переконати себе, що ти ні на що не здатен. Пригадуються слова Віла Сміта із "У гонитві за щастям", коли він каже сину: "Ніколи не дозволяй комусь казати, що ти на щось не здатен. Навіть якщо це буду я".

Родичі Джой – її батьки, діти, навіть колишній чоловік лягли на її плечі мертвим вантажем. Жінці доводиться самотужки боротися за своє місце під сонцем, не звертаючи увагу на те, як навіть близькі тягнуть її донизу. Звісно, без допомоги і краплини магії не обійшлося. Головна героїня знайшла того, хто повірив у неї.

Не слід чекати від фільму багато любові чи милого гумору, як це було у "Мій хлопець — псих". Цього разу персонаж Лоуренс більше цікавить бізнес та винаходи, в які вона вклада стільки віри і зусиль. Другопланова роль Бредлі Купера не дала йому можливостей розкритися, тож у фільмі він виглядає трохи відстороненим від подій.

"Джой" – хороший фільм, який точно сподобається прихильникам Джорджа Рассела. Скоріш за все, не більше за інші, та все ж сподобається. Зайвим тому доказом є його "Золотий глобус". Сьогодні, 21 січня, стрічка стартує в українському прокаті, тож до зустрічі в кінотеатрі.