Хороше освітлення формує враження від простору, тому світильники – один із найважливіших елементів в інтер'єрі, стверджує Archdaily.
Читайте також Як облаштувати суміщений санвузол: лайфхаки та фото
Кілька яскравих джерел
Різні освітлювальні прилади допомагають зонувати приміщення / Фото Archdaily
Великі напівтемні простори здаються меншими, ніж є насправді.
Більше вбудованих світильників
Діоди в стелі виглядають лаконічно й стримано / Фото Archdaily
Лампи та діоди, заглиблені в стіну або стелю, роблять кімнату просторою і не крадуть зайве місце. Це чудове рішення для маленьких приміщень, де навіть скромні елементи декору можуть стискати або розрізати простір.
Увага на стіни
Сонячне сяйво часто використовують в інтер’єрі / Фото Archdaily
Спрямування світла на стіни кімнати – інтер'єрне рішення, що розсуває простір і робить його максимально привабливим. Для цього архітектори нерідко проєктують вікна й різноманітні люки в даху. Ефекту "миття стін світлом" можна досягти й за допомогою електричних засобів.
Дивіться більше варіантів цікавих світлових рішень:
Погляд вгору
Приміщення стає загадковим з прихованими вогниками / Фото Archdaily
Цікавого ефекту можна досягти, спрямувавши промені світильників догори. Підсвічують верхівки шаф, декоративні ніші, картини та інші, часто несподівані, предмети інтер'єру.
Читайте також Як зробити ремонт без дизайнера: покрокова інструкція
Це робить дизайн складнішим і цікавішим. Глядач хоче зазирнути "за горизонт", туди, звідки йде незвичайне сяйво.
Ефект задзеркалля
Для збільшення простору не обійтися без дзеркал / Фото Unsplash
Дзеркала подвоюють простір, а також відбивають світло, що робить кімнату більшою й візуально привабливою. Цю роль можуть взяти на себе й інші глянцеві поверхні, що змусять ваш дім буквально блищати.
Що потрібно врахувати, коли додаєте штучне освітлення
В інтер’єрі дуже важливо зберігати баланс між природним та штучним освітленням, зазначає Tryslony.
- Якщо у вашому приміщенні вікна на схід, то прокидатися вранці буде легше. Хоч світло пряме, воно не засліплює, а створює гарні світлотіньові переходи і відблиски на стінах і стелі. У другій половині дня – освітлення стане розсіяним, м'яким.
- Спеціалісти рекомендують відмовитись від оформлення шторами та максимально "полегшити" дизайн, якщо у кімнаті вікна на північ, бо світло буде завжди розсіяне.
- Якщо у кімнаті вікна виходять на південь – вона буде дуже світлою та теплою.
- Ідеальна кімната для тих, хто любить довше поспати – це з вікнами, які виходять на захід. Тут світло буде лише в другій половині дня і воно буде м'яким.
Чим яскравіші стіни, тим більше світла в кімнаті / Фото pinterest
Освітлення залежить від кольору відбиваючих поверхонь в інтер'єрі – стін, стелі та меблів. Світлі відбивають до 90% світла, темні ж – поглинають значну кількість променів. Чим більше відбитого світла, тим краще освітлено приміщення.