Проєкт – це майданчик для розвитку молодих стартапів, де учасники можуть жити, працювати, проводити зустрічі, розвиватися і спілкуватися з однодумцями. Завданням студії стало передбачення простору з усіма зонами, які відповідають цій ідеї. Під навчальний простір було відведено автономне підвальне приміщення з вільним доступом із вулиці. Основний хол колишнього собору було перероблено в багатофункціональне приміщення для проведення лекцій, хакатонів, презентацій, виставок.

Корисно Як рятуватися від аномальної спеки в місті

Ансамбль складається із трирівневого житлового будинку, трансформованого у колівінг, старовинної церкви, обладнаної під івент-хол, та автономного навчального простору. Всі 3 блоки об’єднує загальний двір.

Про локацію

Українське архітектурне бюро перетворило каліфорнійську церкву на сучасний культурний центр
Фасад церкви, яка стала багатофункціональним культурним простором / Фото balbek

Згідно з програмою збереження культурної спадщини Каліфорнії, церква Our Lady of Guadalupe Church – історична пам’ятка Сан-Франциско. Зведена у 1880 році, церква зазнала руйнації через землетрус та пожежу 1906 року. Пам’ятку реконструювали у 1912 році.

Українське архітектурне бюро перетворило каліфорнійську церкву на сучасний культурний центрФасад церкви, яка стала багатофункціональним культурним простором / Фото balbek

Впродовж 40 років святиня була місцем проведення богослужінь, проте будівництво великого транспортного сполучення у 1950-х роках спричинило масову міграцію жителів, що привело до різкого спаду відвідуваності. На початку 1990-х років, церкву вирішили зачинити. Протягом останніх 20 років простір напівпідвального поверху функціонував як школа.

Трансформація простору

Українське архітектурне бюро перетворило каліфорнійську церкву на сучасний культурний центрЗони для зустрічей / Фото balbek

Коли бюро почало працювати над проєктом, потенційна завантаженість першого поверху церкви вже була визначена. Відтак команді довелося почати роботу над оптимальним розподілом простору для нового цільового призначення, не змінюючи заданих конфігурацій.

У центральному холі ми організували посадку, яка трансформується під різну кількість гостей із максимальним навантаженням у 200 осіб. Простір, що межує з основним залом, розділили на допоміжні приміщення.

Українське архітектурне бюро перетворило каліфорнійську церкву на сучасний культурний центрПодіумні підвищення розширюють функціонал / Фото balbek

Задля розширення функціоналу приміщення, balbek bureau запропонували використати подіумні конструкції у лівому і правому крилах залу. Стаціонарні меблі на них задають загальний тон дизайну приміщення, незалежно від типу заходу.

Дизайн

Українське архітектурне бюро перетворило каліфорнійську церкву на сучасний культурний центрВ проєкті домінує церковна тематика / Фото balbek

Спершу команда ретельно вивчила історичну довідку та проаналізувала втрачені архітектурні елементи. Архітектура церкви настільки сильна, що було прийнято рішення підкреслити її геометрію, використовуючи сучасні форми.

Українське архітектурне бюро перетворило каліфорнійську церкву на сучасний культурний центрПо центрі розташований екран / Фото balbek

У вівтарну частину храму був встановлений екран 11 метрів заввишки та площею натяжної тканини близько 80 метрів квадратних. Конструкція екрану спроєктована індивідуально для проєкту.

Щоб приглушити церковні вітражі, не перешкоджаючи потраплянню денного світла в зал, команда подбала про просторову конструкцію з натягнутою світлопроникною тканиною. Завдяки заломленню світла, промені, які потрапляють крізь вітражі утворюють кольорову композицію. Загалом типи освітлення передбачають світлові сценарії під різні формати заходів та подій.

Українське архітектурне бюро перетворило каліфорнійську церкву на сучасний культурний центрЗал для лекцій / Фото balbek

Конструктив профілю арки складається з листового металу й масиву дерева. Така комбінація дає змогу зберігати міцність форми під час натягування тканини.

Для оформлення простору використано роботи українських художників, зокрема Євгенія Лапченка, мураліста Володимир Манжоса та ілюстратора Сергій Майдукова.

Українське архітектурне бюро перетворило каліфорнійську церкву на сучасний культурний центрСтіни прикрашені роботами українських художників / Фото balbek