Солома екологічна, проста у виробництві та водонепроникна. Через це сучасні архітектори, які шукають зближення з природою через будівлі, вважають її найкращим вибором для створення дахів.

Цікаво Стара архітектура зі стильними рішеннями: як дизайнери осучаснили квартиру в Києві – фото

Солом'яний дах школи Фасса у Сенегалі

Школа з солом'яною стріхою в Африці
Архітектор Тошіко Морі / Фото Architizer

Бамбукова конструкція підтримує круглу солом'яну стріху школи Фасс в сільській місцевості Сенегалу. Проєкт є першою школою в регіоні, яка пропонує не лише релігійну, але й світську програму навчання.

Дах надає школі скульптурного вигляду, оскільки лінія даху і довжина карниза варіюються в залежності від кладки. Саме цей нахил допомагає підтримувати прохолоду в класних приміщеннях.

AM House у В'єтнамі

Дім для відпочинку з солом'яним дахом
Проєкт CTA – Creative Architects / Фото Architizer

Шар соломи над сталевим дахом з дерев'яним покриттям, допомагає ізолювати AM House під час різкого підвищення температури. Цей фактор особливо важливий при зведенні будівель в цьому регіоні.

Проєкт реалізовувався для місцевого директора з маркетингу, як місце для релаксації та відпочинку. Будинок складається з декількох модулів, які об'єднані штучним ставком.

Солом'яний фасад у Японії

Солом'яний фасад в Японії
Архітектор Юсухара Марке / Фото Architizer

Солом'яні смуги у цьому проєкті відсилають до культових форм фасаду відомого японського архітектора Кенго Кума.

Кольори й текстура сіна переходять й в інтер'єр, на стелі будівлі проступають яскраві кедрові планки.

Солом'яний дах громадського центру Green Island у Таїланді

Солом'яний дах у Тайланді
Архітектори Estudio Cavernas / Фото Architizer

Архітектори Таїланду активно відмовляються від матеріалів, які забруднюють середовище. Відтак, в їхніх проєктах зустрічаються екологічно чисті матеріали, вторинна деревина й звісно солома.

Оскільки в сезон сильних дощів рівень води різко підвищується, подібні проєкти робляться на підвищеннях, таке рішення допомагає мінімізувати пошкодження.

Куполоподібний солом'яний дах хостелу у В'єтнамі

Дах зі соломи у В'єтнамі
SAHI W&D / Фото Architizer

Комплекс складається з 8-ми куполів різних розмірів, у кожному павільйоні є вікно для природного освітлення і вентиляції.

Хостел створює відчуття, що ви перебуваєте в будинку на дереві, попри його розташування в галасливому місті Хюе – колишній столиці В'єтнаму, де розташовані важливі історично-культурні місця, на що й з'їжджаються туристи зі всього світу.