Що таке квартира-студія?
Квартира-студія – це житлове приміщення, яке не розділене жорсткими перегородками, у ньому здебільшого немає дверей, окрім вхідних та дверей у санвузол. Цей вид житла "народився" у США у 20-х роках минулого століття, як бюджетний варіант власного помешкання.
Читайте до теми: Що таке мансарда: плюси, мінуси і топ-3 поради інтер'єру з фото
Розподіл зон у таких квартирах зазвичай роблять розстановкою меблів, виділенням кольорових зон, покриттям підлоги чи перепадом її рівня. Стандартна, не розширена, студія в одному просторі найчастіше об'єднує їдальню, вітальню і спальну зони.
У ній може передбачатися використання розсувних перегородок або зонування за допомогою дизайнерських рішень.
Актуально: 10 способів, як легко зонувати простір у помешканні
Особливості квартири-студії
Найбільший попит на житло на первинному ринку нерухомості України на сьогодні спостерігається саме на 1-кімнатні квартири. Серед варіантів забудовники часто пропонують саме квартири-студії. Такі помешкання користуються популярністю для оренди чи купівлі серед студентів, молоді чи молодих пар.
У студіях зазвичай багато світла і простору. Проте, якщо тут живе більше, ніж одна людина, то особистого простору для кожного може не вистачати.
Головна особливість квартири-студії – вона не передбачає ізольованої кухні у вигляді окремої кімнати. Це варто врахувати, якщо ви полюбляєте готувати вдома. Тоді варто подбати про потужну витяжку.
До теми: Як затишно облаштувати маленьку кухню: лайфхаки для дизайну інтер'єру у фото
Зона спальні також не відокремлена від іншого житлового простору. Як варіант її можна ізолювати завісами, ширмою чи рухомими перегородками.
Мінімалістичний дизайн квартири-студії
Плюси квартири-студії
Серед очевидних переваг квартир-студій фахівці виділяють такі:
1. Економія грошей. Якщо хочете інвестувати у нерухомість, але маєте обмежений бюджет, купівля квартири-студії може стати хорошим варіантом для придбання. Таке житло найчастіше є доступнішим, ніж класичні 1-2-кімнатні квартири.
Через невелику площу у таких квартирах, зазвичай, невеликі рахунки за комуналку.
2. Ефективність і функціональність простору. Відсутність перегородок дозволяє створити більш ефективний простір. У такому помешканні кожен квадратний метр буде використаний раціонально, що робить студію схожою на смарт-квартиру.
Порівняйте: Смарт-квартира: як "збільшити" маленьке помешкання – фото
Не потрібно витрачати додаткового часу і зусиль на прибирання, а якщо в сім'ї є дитина, то вона завжди буде на видноті.
3. Єдиний стиль
Невелику площу студії легко можна оформити без відхилень від якогось певного стилю.
4. Хороша акустика. Квартири-студії правильної форми полюбляють музиканти чи поціновувачі якісного звуку. Щоправда, до того як ним насолоджуватись слід буде подбати про належну звукоізоляцію.
Квартири-студії правильної форми мають хорошу акустику
До того, як вкладати гроші у нерухомість, окрім переваг, варто дізнатись і про її недоліки.
Мінуси квартир-студій
1. Вся квартира, як на долоні, а громіздкі системи зберігання займатимуть багато місця і будуть на видноті.
Читайте до теми: Як правильно зберігати речі вдома: практичні поради
2. Відсутність особистого простору. Якщо у такому помешканні проживає більше ніж одна людина, то варто бути готовим до того, що особистого простору буде мінімум. Наприклад, якщо у співмешканців різний режим роботи чи сну, це може бути дискомфортно.
3. Запахи з кухні. Потужна витяжка має стати обов'язковим елементом квартири-студії. Та часто навіть вона не здатна впоратись із запахами, які поширюють із зони кухні на всю квартиру під час готування.
4. Обмежений вибір меблів. Якщо ви полюбляєте класику і в дизайні інтер'єру віддаєте перевагу важким меблям в стилі бароко чи ампір, то в студії для них просто може не вистачити місця.
5. Труднощі з переплануванням. Якщо ви розглядаєте варіант купівлі в панельному будинку, то варто заздалегідь перевірити законність і надійність перепланувань, які там були проведені.
Дізнайтесь більше: Що таке панельні будинки: які їхні переваги, недоліки і особливості
Дизайн квартири-студії
В оформленні квартири-студії важливо керуватись правилом, щоб увесь простір був виконаний в єдиному стилі, аби не перетворити помешкання у захаращену кімнату.
Квартира-студія: приклади дизайну
Квартира-студія: приклад дизайну у скандинавському стилі
Квартира-студія в стилі лофт
Квартира-студія: приклад дизайну в еко-стилі
Дивіться також: Квартира в стилі еко: 5 простих лайфхаків під силу кожному
Ціни на квартири-студії в Україні
На сайті з пошуку житла ЛУН.ua можна відшукати квартири-студії для купівлі у Києві від 30 до 130 тисяч доларів США.
Актуально: Ціни на квартири у новобудовах Києва: як змінились у липні