Про архітектуру майбутнього й те, як на неї вплине пандемія, повідомляє CNN.

Сучасне рішення: 5 ресторанів з неймовірним дизайном стелі

У Дубаї відбулася виставка "The Shape of Things to Come". Назва перекладається як "Форми майбутніх речей". Велику увагу архітектори присвятили тому, як на будівництво вплине пандемія Covid-19.

Майбутнє клубів

У такому клубі реально дотримуватися дистанції
У такому клубі реально дотримуватися дистанції / Фото CNN

Студія з Бейруту Rabih Geha Architects стверджує, що люди будуть ходити на вечірки. Але їх формат має змінитися – без соціального дистанціювання не обійтися.

Архітектори представили дизайн нічного клубу "Evolve", що має концентричне розташування. Таким чином, люди можуть розважатися і зберігати дистанцію водночас.

Вулиці зміняться

Окремі доріжки для пішоходів
Окремі доріжки для пішоходів / Фото CNN

В періоди повного локдауну в містах перестає ходити навіть транспорт. Мешканці пересуваються здебільшого пішки або на велосипедах і електросамокатах.

Тому вулиці майбутнього будуть пристосовані до швидкого і комфортного пересування індивідуального транспорту та пішоходів.

Бульбашки для кафе

Варіант безпечного перебування в кафе
Варіант безпечного перебування в кафе / Фото CNN

У закладах харчування неможливо увесь перебувати в масці – адже там вживають їжу. Тому архітектори пропонують новий вид соціального дистанціювання: бульбашки або капсули, в яких люди зможуть спокійно харчуватися.

Публічні місця зміняться

До вас не підійдуть надто близько
До вас не підійдуть надто близько / Фото CNN

Студія Tariq Khayyat Design Partners пропонує власний варіант публічного простору. Електронна підлога реагує на відвідувача й зафарбовує територію навколо нього у червоний колір. Так позначають соціальну дистанцію – за лінії краще не заходити.

Незвично: Вази з перероблених недопалків зробила індійська дизайнерка

Відпочивати на самоті

Для відпустки людям знадобляться готелі, виконані у вигляді великих кабін. Кімнати й будиночки мають бути автономними та мінімізувати необхідність контактів з людьми.

Готелі з автономними капсулами стануть популярними
Готелі з автономними капсулами стануть популярними / Фото CNN