День будівельника в Україні: історія та цікаві факти про свято

14 серпня 2022, 12:05
Читать новость на русском

Щороку у другу неділю серпня відзначають День будівельника. У цей день заведено вітати з професійним святом жінок та чоловіків, які працюють у цій галузі. Саме їм належать досягнення та успіхи в створенні цікавих, грандіозних, різноманітних і дивовижних будівель.

День будівельника – це професійне свято людей, які працюють у будівельній промисловості: інженерів будівництва, виконробів, ремонтних спеціалістів, робітників ЖКГ й інших структур, які належать до індустрії будматеріалів, зазначає 24 канал.

Читайте також День будівельника 2022: найкращі привітання у прозі та віршах

Історія Дня будівельника

Зі святом Дня будівельника пов'язані й інші свята: Міжнародний день архітектора, День архітектора України, Міжнародний день житла, їх відзначають у перший понеділок жовтня. Цьогоріч це буде 14 жовтня. Першим у 1946 році з'явився День архітектури, саме тоді Європа займалася відновленням міст після Другої світової війни.

Зараз свято набуло особливої актуальності, адже саме будівельники зараз наполегливо працюють, аби швидко відновити інфраструктуру міст та сіл після руйнувань російських солдатів. Ми віримо, що робота та особистий вклад будівельників у велику справу допоможе підійняти країну "з попелу" та вдихнути нове життя після перемоги у війні.

Історія Дня будівельника в Україні / Фото GMK Center

День будівельника: традиції 

В Україні існує державна нагорода "Заслужений будівельник України". Це почесне звання дають згідно з законом "Про державні нагороди України", які присвоює президент. Зазвичай свято відзначають у супроводі офіційних церемоній, концертів, виставок та інших святкових заходів.

До слова З Днем будівельника в Україні 2022: картинки-привітання зі святом

Багато традицій, закладених на початку святкування, дійшли й до нас. Існує обряд посвячення для новачків в бригадах будівельників: їм пропонують з'їсти хліб із сіллю, що символізує "пуд солі", або потримати руку над вогнем – таким чином вони мають відчути, як "горить" робота. Також є цікаве випробовування "цеглою" для новачків та розбивання пляшки шампанського перед початком будівництва.