Чому чоловіки "красивіші" за жінок: маскулінність, борода, тестостерон
Жарти жартами, але багато хто серйозно іноді задумується над питанням, а чому чоловіки у понеділок зранку виглядають "ок".
Про це пише Daria Prokopyk у своєму блозі. Окрім того, чому у чоловіків нема потреби так досконально стежити та "виправляти" своє обличчя різноманітними засобами та методами. І це питання прямо пов'язано із куди глобальнішим: як ми, люди, чоловіки й жінки зокрема, сприймаємо красу, реагуємо на неї й що нею називаємо, коли це стосується інших людей чи власної зовнішності.
Слід одразу розрізнити, що якщо чоловіки сприймають жіночу красу як щось зовнішнє, естетичне, то жіночий мозок сприймає не так "красу", як мужність, яка залежить також і від багатьох невидимих чи майже непомітних напозір чинників: запах, тестостерон, гени.
У чоловіків, до того ж, споглядання "жіночої краси" ще й запускає допамінову систему винагороди - це та, що запускається в людей на гроші і їжу.
Читайте також: 7 оригінальних способів, як одягати шарф-хомут
Жінки тим часом більше реагують на зрілість чоловіка, що прямо стосується того, наскільки безпечно з ним буде й наскільки гарне потомство може дати той чи інший союз, що, звісно ж, не є абсолютними чинниками у виборі партнера. Адже й не всі про сім'ю думають. Але ці та інші чинники суттєво впливають на сприйняття краси в соціумі в цілому.
Та ж борода, тренд останніх кількох років, відіграє кілька функцій. Крім того, що це вторинна статева ознака зрілості, також, це й захист від ультрафіолету та вітру.