Чи можна задувати церковну свічку: що станеться, якщо це зробити
Ароматичні свічки не варто задувати самостійно. Їх краще закрити кришкою, щоб наступного разу не відчувати запах гнота, що тліє. Однак свічки використовують не лише у побутовому житті, але й, наприклад, у храмах.
У народі вважають, що церковну свічку не слід задувати. Кажуть, що її потрібно загасити пальцями, чимось накрити або взагалі дочекатися, поки вона сама згорить, зазначає LifeStyle 24.
До речі Варто знати вірянам: в УГКЦ пояснили, чи можна читати молитви з телефона
Чи можна задувати церковну свічку
Часто люди використовують церковні свічки й вдома. Разом з ними, до прикладу, читають молитви або запалюють, коли вимикають світло, а більше нічого під рукою немає. Існує думка, що такі свічки не можна задувати, оскільки тоді зникає божественне світло. Однак це всього лише забобони.
Багато народних прикмет передаються ще від наших предків і міцно закладаються у головах людей. Це одна з них. Гасіть свічки так, як вам зручно, а не довіряйте повір'ям, які не мають нічого спільного з християнством.
Цікаво, що церковні свічки не можна запалювати під час романтичної вечері, побачення, декорувати ними квартиру та використовувати для схожих речей. Для таких випадків краще обирати ароматичні, які ще й смачно пахнуть.
Чому не можна дарувати свічку
- За народними прикметами, не варто дарувати свічки, інакше іменинник може захворіти, а то й померти. Вважається, що це пов'язано з тим, що предмет асоціюється з магією та різними ритуалами.
- Свічка також може негативно вплинути на самопочуття близьких людини, якій її подарували. Існує ймовірність, що такі речі набираються енергетики від своїх виробників, а вона не завжди є позитивною.