Про це пишуть на Mashable.
Унікальну блакитну діру морський біолог Джонні Гаскелл вперше побачив на Google Maps. Він впевнений, що він з колегами були першими людьми, які пірнули в цю печеру. Також вчені вирішили не публікувати точні координати нової блакитний дірки, щоб уберегти її від туристів.
Читайте також: Великий Бар'єрний Риф перебуває під загрозою зникнення, – експерти
Ми з командою перевірили її, хоча вона розташована далі, ніж наші звичайні маршрути. В те, що ми виявили всередині було важко повірити, враховуючи, що п'ять місяців тому над цим місцем пройшов циклон. Наша діра не така глибока, як знаменита Велика блакитна діра в Белізі, але це дійсно унікальне місце,
– поділився науковець.
Джонні зазначив, що на глибині від 15 до 20 метрів їм вдалось побачити величезні корали "Seriatopora" і подовжені корали "Acropora" і вони були найбільшими колоніями з тих, які я йому довелось в житті бачити.
До слова, терміном "блакитна діра" називають карстові порожнини, які заповнені водою і знаходяться нижче рівня моря. Свою назву отримали через вражаючого контрасту глибокої темно-блакитний води і більш світлої води навколо. Багато блакитних дір утворилось під час льодовикового періоду, коли рівень поверхні води був нижче на 100-120 метрів.