Авоськи, мішечки, екосумки: чим замінити пластикові пакети в Україні
3 липня відзначається Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. Саме в цей день людей закликають обійтися без поліетилену та звернути увагу на сумну статистику використання поліетиленових торбинок. Як ми можемо допомогти планеті та яку альтернативу обрати звичайним пакетам та кулькам – читайте у нашому матеріалі.
За інформацією ООН у світі кожного року використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. До океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари та поліетиленових пакетів. І, найважливіше, в середньому період розкладу пластику становить 400-500 років.
Читайте також Чим замінити поліетиленові кульки: від біопакетів до полотняних мішечків
Моторошно стає, коли дізнаєшся, що звичайний одноразовий кульок, який ми за звичкою хапаємо в магазині чи супермаркеті, розкладатиметься в природньому середовищі стільки років. Нас вже не буде на цій планеті, не стане наших дітей і онуків, а поліетиленовий пакет все ще перегниватиме в землі.
Журналісти LifeStyle 24 підготували добірку українських брендів, які виготовляють чудові альтернативи кулькам і пакетам на всі випадки життя.
Торбинки з тканини
Такі мішечки стануть чудовою заміною одноразовим пакетам. Їх можна використовувати, як на фрукти чи овочі, так і насипати крупи, сухофрукти чи на що вистачить фантазії.
У соцмережах є чимало локальних і загальноукраїнських брендів, де можна замовити такі торбинки.
Ціновий діапазон коливається від кількох десятків до кількох сотень гривень, а широкий вибір кольорів та текстур підійде навіть тим, хто дуже прискіпливо стежить за власним стилем та вибором аксесуарів.
Нижче перелік українських брендів, в яких можна замовити торбинки з тканини:
Шопери і авоськи
Щоб не брати великий пакет на касі в супермаркеті, можете спитати у мами чи бабусі, чи залишилась у них авоська, з якою ще вони ходили в магазини. Мода на такі "діряві" сумки знову повернулася і тепер улюблена авоська може з'явитись у вас.
Чудовою альтернативою кулькам на касі також стануть просторі багаторазові шопери. Їх переважно шиють із легкої цупкої тканини, а у складеному вигляді така торба займе у вашому рюкзаку чи сумці місця не більше, ніж ключі від квартири.
Наомі Воттс ходить на шопінг з великою продуктовою екосумкою / Фото: instyle.com
Енн Хетеуей намагається ховатись від папараці за кольоровими авоськами / Фото: instyle.com
Емма Робертс доповнила стильний образ сумкою із тканини / Фото: instyle.com
Сара Джесіка Паркер додала яскраву екосумку до класичного луку / Фото: instyle.com
Додамо, що пластикові пакети заборонили використовувати у 33 країнах світу, ще 53 країни запровадили часткову заборону або запровадили податок на одноразові пакети.