Домашня варена аджика на зиму: рецепти приготування на будь-який смак
Домашня варена аджика з помідорів, перцю і моркви – відмінна заготовка на зиму. Така аджика чудового доповнить страви з м'яса та риби, а також може слугувати гарною приправою до супу чи борщу.
Аджику можна приготувати двома способами – варити або ж закривати у сирому вигляді. Для заготовок на зиму користуються саме першим способом, адже тоді аджику можна зберігати при кімнатній температурі і не боятись, що вона зіпсується.
Читайте також: Як приготувати аджику: прості рецепти на зиму без варіння
Пропонуємо три рецепти вареної аджики на зиму – класичну, з яблуками, а також гостру. Для аджики варто використовувати невеликі банки, адже якщо відкрита аджика буде довго стояти в холодильнику, то може втратити свій насичений смак. Подавати її можна до гречки, рису чи макаронів. Така приправа чудово доповнить м’ясні та рибні страви, або ж ви можете просто намазати її на хліб або використовувати як соус у приготуванні бутербродів.
Варена аджика на зиму (класичний рецепт)
Рецепт вареної аджики на зиму
Інгредієнти на 1,5 л:
- помідори – 2 кг;
- болгарський перець – 0,5 кг;
- часник – 200 г;
- гострий перець – 2 шт. (можете взяти менше, якщо не любите гострого);
- олія – 50 мл;
- оцет 9% – 25 мл;
- цукор – 100 г;
- сіль – половина столової ложки.
Рецепт приготування вареної аджики на зиму:
1. Помідори почистіть, помийте та зніміть з них шкірку. Для цього зробіть на кожному плоді хрестоподібний надріз, та залийте кип'ятком. Після 1-2 хвилин помістіть помідори під холодну воду та зніміть шкіру, вона буде легко відділятись від плоду. Болгарський перець почистіть та наріжте на 4 частини. Червоний гострий перець очистіть від насіння та розріжте на половину.
2. Помідори, солодкий та гострий перець прокрутіть на м'ясорубку. Пюре із овочів викладіть у глибоку каструлю. Додайте цукор, сіль та олію. Варіть на слабкому вогні 1,5 години. Якщо аджика виходить занадто рідкою, то збільшіть час варіння.
Читайте також: Салати з огірків на зиму: прості рецепти приготування
3. Видавіть часник, додайте його в каструлю разом з оцтом. Перемішайте та пробуйте на сіль. За необхідності, досоліть. Тушкуйте ще 5 хвилин та зніміть з вогню.
4. Готову аджику розливайте у попередньо простерилізовані банки та закатайте. Банки переверніть, загорніть ковдрою та залиште до повного охолодження. Після цього банки можна переносити в темне прохолодне місце.
Варена аджика на зиму з яблуками
Рецепт аджики на зиму з яблуками
Інгредієнти на 6 л:
- помідори – 3 кг;
- морква – 1 кг;
- цибуля – 1 кг;
- кислі яблука – 1 кг;
- болгарський перець – 3 кг;
- гострий перець – 2 шт;
- часник – 400 гр;
- цукор – 250 гр;
- оцет – 250 гр;
- олія – 150 гр;
- сіль – 2 ст.л.
Рецепт приготування аджики на зиму з яблуками:
1. Всі овочі вимийте та просушіть, наріжте великим кубиками. З помідор зніміть шкірки. Перекрутіть всі овочі через м'ясорубку. Кількість гострого перцю беріть на власний розсуд, якщо не любите гострого – то його можна взагалі не додавати.
2. Викладіть овочеву масу в глибоку каструлю, доведіть до кипіння та варіть на слабкому вогні 1 годину. За 10 хвилин до закінчення варіння додайте оцет, цукор, сіль та олію. Також додайте пропущений через прес часник. Перемішайте та варіть ще 5 хвилин.
Читайте також: Як консервувати огірки: рецепти на зиму та секрети приготування
3. Викладайте гарячу аджику у простерилізовані банки та закрийте їх. Банки переверніть, загорніть ковдрою та залиште до повного охолодження. Після цього банки можна переносити в темне прохолодне місце.
Гостра варена аджика на зиму
Рецепт гострої аджики на зиму
Інгредієнти:
- болгарський перець – 0,5 кг;
- помідори – 2 кг;
- гострий червоний перець – 500 гр;
- часник – 300 гр;
- олія – 125 мл;
- цукор – 100 гр;
- сіль (не йодована) – 60 гр;
- оцет – 200 мл.
Рецепт приготування гострої аджики на зиму:
1. Помідори помийте та зніміть шкірки. Болгарський та гострий перець очистіть від плодоніжок та насіння. Якщо хочеться, щоб аджика була дуже гостра, то в червоному перці насіння можете лишити. При роботі з гострим перцем користуйтесь рукавичками. Корінь хрону також почистіть.
Читайте також: Салати на зиму з баклажанів: прості рецепти приготування
2. Пропустіть овочі через м'ясорубку. Викладіть масу в глибоку каструлю та варіть протягом години. Додайте олію, сіль, цукор, оцет та вичавлений часник. Перемішайте та проваріть ще пару хвилин.
3. Викладайте гарячу аджику у простерилізовані банки та закрийте їх. Банки переверніть, загорніть ковдрою та залиште до повного охолодження. Після цього банки можна переносити в темне прохолодне місце.