Як добратися до Воловця
До Воловця можна добратися залізницею поїздами, які прямують в Ужгород. З Києва автомобілем їдьте трасою Київ – Львів – Чоп, у селі Нижні Ворота поверніть у сторону села Жденієво, їхати орієнтовно 23 км, інформує 24 канал.
Читайте також Зручна мандрівка: як зібрати рюкзак у похід
З Харкова є прямий поїзд Харків-Ужгород. Зі Львова у Воловець регулярно йдуть поїзди і електрички – час у дорозі всього 3 години.
Воловець досить поширений серед туристів, тож тут здають в оренду приватні садиби, кімнати, можете забронювати номер у готелі. Помешкання бронюйте заздалегідь, адже в літній час можливий наплив відпочиваючих. У селищі є магазини та кафе.
Темнатик – 1343 метри
Стартувати зручно саме з смт Воловець. Довжина маршруту – 6 км, час в дорозі приблизно займе 3 години. Тримайтеся курсу село Воловець – долина річки Волівчик – гора Темнатик. По дорозі на гору ви зможете побачити історико-краєзнавчий музей у смт Воловець. Піднявшись на вершину Темнатик ви побачите неймовірну панораму на найвищі вершини Полонини Боржава – гори Великий Верх та Стій, які з’єднуються Красною стіною.
Гора Темнатик
Плай – 1323 метри
Туристи можуть піднятися на цю вершину як і з села Воловець, так і з села Гукливе. Довжина маршруту з Воловця – 7 км, з села Гукливе – 5 км, час в дорозі займе 3 години. Тримайтеся курсу село Воловець – долина річки Волівчик – гора Плай.
Гора Плай
На вершині гори Плай розташована одна з двох високогірних метеостанцій в Карпатах. Метеостанція "Плай" має статус сніголавинної станції, взимку тут слідкують за станом снігового покриву.
На вершині плаю стоїть меморіальна дошка присвячена В’ячеславові Чорноволу, який у 1970-их роках працював начальником загону.
Великий Верх – 1598 метрів
Підйом на вершину можна розпочати з смт Воловець. Довжина маршруту з Воловця – 13 км з Воловця, з села Гукливе трохи менша – 11 км, час в дорозі займе приблизно 4 години. Тримайтеся курсу смт Воловець, далі – стрімкий підйом на гору Великий Верх.
Маршрут на гору Великий Верх
По дорозі ви зустрінете безліч прекрасних та мальовничих локацій, любителям красивих фотографій тут точно знайдеться чим зайнятися. А от хто любить ягоди – може поласувати чорницями. Дорога на маршруті типова – рівнина, підйом, рівнина, спуск, підйом і так далі.
Неймовірний краєвид, який відкривається з гори Великий Верх
Бужора – 1085 метрів
Підйом на цю вершину в цьому районі здійснюють з села Яблунів. Довжина маршруту з Яблунева до Бужори – 25 кілометрів, похід не легкий та займає цілий день. Гора Бужора – найвища вершина Вулканічного хребта Українських Карпат.
Гора Бужора
На захід від вершини розташована гідрологічна пам'ятка природи – болото "Чорне багно", яке має цілющі властивості і є найглибшим (майже 7 метрів) торфовим болотом Українських Карпат, що має виражену опуклу поверхню. На південному заході розташований заказник державного значення Зачарована долина, на якому в результаті водно-повітряної ерозії виникли оригінальні кам’яні утвори висотою до 100 м.
Пікуй – 1408, 3 метри
Підйом на вершину можна розпочати з найпопулярніших маршрутів. Довжина маршруту з села Біласовиця – 8 км, з села Щербовець – 5 км, час в дорозі займе приблизно 2-3 години в одну сторону.
Гора Пікуй є найвищою вершиною серед Вододільських Бескидів. Розташована гора на межі Львівської та Закарпатської областей. З вершини відкриваються неймовірні краєвиди на сусідні села та гори.
Гора Пікуй
Більшу частину дороги ви будете йти лісом, згодом вам відкриються альпійські луки з рідкісними видами рослин. Бережіть сили на останні кілометри до підняття, адже вони будуть найважчими, втім коли ви підніметеся на гору – забудете про біль та втому.
Гора Остра – 1405 метрів
Піднятись на гору Остру туристи можуть з сіл Перехресний, Розтока та Кічерний. Довжина маршруту з села Перехресний – 4 км, з села Розтока – 9 км. Гора Остра розташована на Полонинському хребті між двох районів Закарпатської області – Воловецького та Великоберезнянського. Схили до гори вкриті лісами, а ближче до гори – полонинами.
Гора Остра
На південно-західних схилах гори розташовані витоки річки Лютянки. На південь від гори розташований Тур’є-Полянський зоологічний заказник.
Найкращі маршрути для походу в гори у Воловецькому районі: дивіться відео