Введення у храм Пресвятої Богородиці: прикмети та що не можна робити в цей день
4 грудня відзначають православне свято – Введення у храм Пресвятої Богородиці (Введення в храм Пресвятої Діви Марії). Це велике християнське богородичне свято. Інша назва цього свята – Третя Пречиста.
Історія свята і назви Введення у храм Пресвятої Богородиці
Саме в цей день Богородицю привели до церкви, щоб вона служила Господу. Тоді Марії було всього три роки і первосвященик увів дитину туди, куди зазвичай діти не заходили.
Читайте також Введення у храм Пресвятої Богородиці: картинки зі святом
Відтоді всього лише раз на рік, 4 грудня, Діва Марія могла входити в Святая Святих. Переказ свідчить, що батьки довго не могли мати дітей, тому пообіцяли Богу, що коли чудо трапиться – вони віддадуть дитину йому в служіння.
Введення у храм Пресвятої Богородиці: історія свята
У трирічному віці батьки стримали свою обіцянку і привели в храм в Єрусалим. Йти довелося пішки три дні. Марія сама увійшла в храм по п'ятнадцяти сходинкам, а потім первосвященик відвів дівчинку в Святая Святих, куди не могли входити звичайні люди. Всі присутні в храмі були здивовані цією подією. Марія залишилася в храмі допомагати, а її батьки повернулися додому.
Від дитинства до вознесіння на небо земне життя Діви Марії покрите безліччю таємниць. Але в багатьох писаннях збереглися спогади про те, що Пресвята Діва з самого дитинства служила самому Богу, а охороняв її Архангел Гавриїл.
Традиції свята Введення в храм Пресвятої Діви Марії
В цей день рибалки поспішали зробити останню риболовлю, адже коли лід зміцніє, риба буде вже несмачною. У цей день дозволялося вживати трохи риби, соняшникової олії і церковного вина.
В цей день, не дивлячись на пост, влаштовували розкішні ярмарки. Починалися катання на санках.
Читайте також Різдвяний піст 2020-2021: що не можна робити в цей період
Народні прикмети свята Введення в храм Пресвятої Діви Марії
– Вважається, що з настанням свята зима приходить на землю і остаточно вступає в свої права.
– Якщо в день Введення в храм Пресвятої Богородиці буде морозно, то зима буде м'якою. Діє прикмета і навпаки: якщо 4 грудня ще тепло, то зима буде лютою.
Введення в храм Пресвятої Діви Марії: народні прикмети
– До свята Введення часто річки вже сковував перший лід.
– Вважалося, що до 4 грудня ходити по льоду ще небезпечно, а ось після лід вже стає досить міцним.
– Щоб рік провести вдало, а взимку не хворіти, наші предки обов'язково вітали братів Морозів, але ось тільки робити це повинна була не вся сім'я, а тільки її господар.
– Вважалося, що в цей день вода стає приворотною, тому дівчата давали напитися хлопцям, які їм подобалися.
– Наші пращури говорили, що на Введення земля відпочиває, тому копати в цей день категорично заборонялося.
– У цей день наші пращури ходили в гості. Якщо першою зайде жінка – до невдачі, а якщо чоловік, то господарі будинку мали багатство і сите життя.
Що не можна робити у Введення у храм Пресвятої Богородиці
У свято Введення у храм Пресвятої Богородиці не можна сильно веселитися, церква не вітає подібного. До того ж, незважаючи на те, що Введення в храм Пресвятої Богородиці – це будній день, всі віруючі намагаються піти в церкву із самого ранку. А якщо такої можливості немає, то постарайтеся зробити це ввечері.
Введення у храм Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день
Крім цього у Введення у храм Пресвятої Богородиці не можна займатися важкою роботою. Як і в будь-яке інше подібне свято не можна прибирати, прати, шити. Так, 4 грудня не можна відмовляти у милостині тим, хто цього потребує.
Так само, у цей день категорично забороняється укладати шлюби. Цього не можна робити під час усього Різдвяного посту, але в день Введення в храм Пресвятої Богородиці особливо. Хрестити дітей у цей день дозволяється.
Молитва до Пресвятої Богородиці
Цю молитву треба прочитати жінкам перед іконою чи образком Введення в храм Пресвятої Богородиці.
До кого я буду звертатись, Владичице, до кого припаду у смутку, якщо не до Тебе, Царице Небесна? Хто плач мій почує і зiтхання прийме, якщо не Ти, Пренeпoрoчна, надіє християн і прибіжище нам, грiшним? Хто краще Тебе в нещастi захистить? Почуй блaгання моє і нахили Своє вухо до мене, Владичице і Мати Бога мого! Не погорди іщущаго Твоєї допомоги і не відкинь мене грiшного, Цариця Небесна.
Навчи мене виконувати волю Сина Твого і даруй бажання завжди виконувати Його святих заповідей. За мій крик не відступи від мене, але пребуди матір’ю і покрoвителькою мене малодушнаго, Царице моя, Заступниця старанна!
Твоїм клопотанням грiхи мої покрий, від видимих і невидимих вoрогів захисти, серця вoрогуючих проти мене зм’якши і Христовою любов’ю зігрій їх. Мені ж немiчному даруй Твою всесильну допомогу побороти мої грiховні звички, щоб очиститись покаянням. Постань мені, надіє всіх християн, в час кoнчuни моєї і підкріпи мою віру в смepтний тяжкий час. Вознеси за мене багатогрiшного в житті цьому, Твоїми всесильними молитвами як я вiдійду, так виправдає мене Господь і вчинить причасником Його безкінечних радощів.
Амінь.