Деякі з чудес можуть зникнути вже в найближчі 100 років або навіть швидше.
Кіліманджаро, Танзанія
Сніг на вершині Кіліманджаро тане
Сама гора нікуди не дінеться, однак мальовничий сніг на вершині може зникнути з часом. У період з 1912 по 2007 рік крижаний покрив Кіліманджаро скоротився на 85% і досі продовжує танути.
Національний парк Мірадор і Тікаль, Гватемала
Древні руїни Майя можуть зникнути
На цій території збереглось багато історичних історичних руїн цивілізації Майя. Але через незаконне мародерство і лісові пожежі, ці пам'ятки можуть зникнути назавжди.
Льодовики Патагонії, Аргентина
Через глобальне потепління льодовики Аргентини тануть
Ця місцина одна із найпопулярніших серед туристів у цілому світі, однак сильні дощі та високі температури можуть зробити своє. І невдовзі, одні з найкрасивіших льодовиків, розтануть повністю.
Ліси Мадагаскару
Тропічні ліси Мадагаскару на межі зникнення
Ці ліси можуть зникнути вже через якихось 35 років. Все через масові пожежі та вирубування дерев, які не замінюють молодими саджанцями.
Венеція, Італія
Венеція поступово йде під воду
Це місто поступово йде під воду ось вже кілька років поспіль. За словами експертів, цей процес і не думає зупинятись, тож через кілька років місто може повністю опинитись під водою.
Мачу Пікчу, Перу
Мачу Пікчу руйнують туристи
Руїни імперії Інків приваблюють мільйонів туристів щороку, а ця цифра сильно перевищує ліміт у 2,5 тисячі відвідувачів в день, який встановив UNESCO. Багато спеціалістів вважають, що такий інтенсивний наплив туристів та природня ерозія пам’яток невдовзі може їх зруйнувати.
Басейн річки Конго, Африка
Ліси біля басейну річки Конго можуть зникнути
Басейн Конго в Африці – другий за величиною в світі тропічний ліс. Він також є одним із найбільш біологічно різноманітних районів світу: там більш ніж 10 000 видів рослин, 1000 видів птахів і 400 видів ссавців.
Однак ООН прогнозує, що дві третини лісів, в тому числі рослини і дику природу, можуть повністю зникнути до 2040 року.
Мертве море
Мертве море постійно зменшується
Мертве море, яке межує з Йорданією та Ізраїлем, затонуло на понад 24 метри і зменшилося на третину за останні 40 років. Поки країни навколо моря продовжують використовувати воду з річки Йордан (єдина, яка впадає в море), воно може повністю зникнути вже за 50 років.
Великий бар’єрний риф, Австралія
Коралові рифи відмирають та знебарвлюються
Найбільший кораловий риф у світі вимирає протягом останніх 30 років через глобальне потепління. Їх знебарвлення також пов’яне із кислотним забрудненням і, за прогнозами експертів, до 2030 року коралов рифи зникнуть повністю. Зупинити цей процес можна лише зупинивши глобальне потепління.
Піраміди в Єгипті
Піраміди в Єгипті руйнує час
Єгипетські піраміди та Великий Сфінкс страждають від ерозії та забруднення. Оскільки стічні води послаблюють пластини, на яких вони стоять, є небезпека, що забруднення може в кінцевому підсумку призвести до їх повного руйнування.
Велика китайська стіна
Китайська стіна може впасти через глобальне потепління
Найбільша будівля, зроблена людиною, яка простояла більше двох тисяч років, може впасти через глобальне потепління. За даними вчених, через температурні перепади та природню ерозію, стіна вже зруйнувалась на 2/3, а через 20 років і зовсім може перетворитись на руїни.