Портал Іworm зібрав 10 маловідомих, але цікавих фактів про створення та розвиток цієї компанії.

Перший логотип Apple

Легендарне "яблуко" з'явилось значно пізніше. Першим логотипом Apple було чорно-біле зображення Ісаака Ньютона, який сидить під деревом в момент відкриття закону всесвітнього тяжіння.

Цей логотип намалював менш відомий співзасновник компанії Рональд Вейн.

Однак цю картину замінили на яскравий новий логотип "райдужне яблуко".

Лише в 1998 році на логотип перетворили однотонне яблуко.

Для розробки Apple Возняк і Джобс продавали свої речі

Для покупки деталей для проекту Apple I, Стіву Джобсу довелося продати свій фургон Volkswagen, а Стіву Возу – свій інженерний калькулятор Hewlett-Packard 65. Продав він його за 500 доларів, хоча у той час новий такий калькулятор міг коштувати 795 доларів.

Загадкова ціна 666,66 доларів

Історично склалося, що продукція Apple – дорога. Якщо врахувати інфляцію, то вийде, що Apple I коштував навіть дорожче, ніж сучасний Apple MacBook Pro.

А от ціна 666 доларів і 66 центів ніяк не пов’язана з релігієюа. Стів Возняк в одному зі своїх інтерв’ю розповів, що він завжди захоплювався повторами цифр.

Читайте також: Apple підбила підсумки року: назвали найкращі ігри та додатки

Оскільки оптова ціна на Apple I становила 500 доларів, з урахуванням націнки ця ціна перетворювалася приблизно в 667 доларів. А для зручності у підрахунках, Возняк округлив ціну до 666,66 доларів.

Собакорову винайшла співробітниця Apple

Собакорова – це символ, який входив до складу єгипетського шрифту на першому Macintosh. Коли даний шрифт визнали недійсним, "собакорова" переселилася на новий LaserWriter Driver 4.0 і стала талісманом технарів.

Цей символ під назвою Clarus був створений С'юзанн Кері. Собакорову можна було знайти у всіх версіях ОС комп’ютерів Apple. У 80-х роках навіть компанія Microsoft використовувала даний знак.

Macintosh – це сорт яблук

Назву нового комп’ютера Macintosh вигадав співробітник компанії Apple Джеф Раскін, який полюбляв цей сорт яблук.

Читайте також: Яку приватну інформацію користувачів зберігає Apple

Apple створила першу цифрову кольорову фотокамеру

Перша цифрова кольорова фотокамера була створена в 1994 році в США компанією Apple. Називалася вона – Apple QuickTake 100. Зняти на камеру можна було лише 8 знімків. Їх можна було переглядати на комп’ютері Mac.

Вартість камери становила 749 доларів. Дуже дорога забавка, якщо врахувати те, що в камери не було дисплея і вона була 1-мегапіксельною.

Назва iPod народилася завдяки фільмові

До того, як дати ім’я своєму новому пристрою, Стів Джобс вже придумав слоган і він звучав так: "1000 songs in your pocket" (1000 пісень у вашій кишені).

Один із команди, яка й мала вигадати назву для пристрою, надихнувся фільмом "2001: Космічна одіссея". Адже взаємодія комп’ютера і музичного плеєра нагадала йому взаємодію космічного корабля і рятувальної капсули, яка в цьому фільмі називалася EVA pod.

"Треба було тільки додати приставку "i" – і справа була в капелюсі", – розповідав Вінні Чіко.

Секретна гра в першому iPod

У першому iPod була захована секретна гра, в яку можна було потрапити, набравши певну комбінацію кнопок.

Нік Тріал, відкривши цей невеликий секрет, відразу ж поділився ним з іншими користувачами iPod а на сайті Geek.com.

Загадкове Ім’я John, або Johnny Appleseed в історії Apple

Johnny Appleseed – це американський місіонер, який жив в 18 столітті. Також він був садівником, відомим своєю схильністю до вирощування яблук, – і це єдине, що пов’язує Джонні з корпорацією Apple.

Перша згадка Johnny Appleseed в історії Apple веде до інвестора і колишньому генерального виконавчого директора Apple Майка Марккули. Ймовірно, він використовував цей псевдонім, коли писав програми під Apple II.

Тим же ім’ям підписано лист на новій іконці TextEdit в Mac OS X Leopard.

Джонні Айв теж носить одну й ту ж футболку

Стиль одягу Стіва Джобса ніколи не змінювався, він завжди носив: чорну водолазку, кросівки NB і джинси Levis. Але, як виявилося, – це не єдиний керівник компанії, який дотримується свого стилю і залишається вірним йому.

Джонні Айв – перший віце-президент Apple в дизайнерській галузі – вже понад 10 років носить одну й ту ж футболку марки G-Star.

Читайтк також: iPhone тримає позиції. Експерти назвали найпопулярніші смартфони року