Star Wars: 9 технологій, що випередили майбутнє
"Зоряні війни" Джорджа Лукаса – це культова фантастична сага, яка стала справжньою легендою світового кінематографа.
14 грудня в Україні офіційно стартував прокат восьмого епізоду культової саги "Зоряні війни: Останні джедаї". До цього дня журналісти "24" вирішили згадати про непереоціненний вплив космічної саги на реальне життя.
Читайте також: Як Star Wars змінили світ
Адже деякі технології, які показали у попередніх фільмах вже стали реальністю, деякі – на стадії розвитку.
Крім того космічна сага надихала режисерів, задавала модні тенденції в кіно, впливала на розвиток кінематографа і передбачила наукові винаходи.
Протезування
У другому епізоді "Зоряні війни: Атака клонів" (2002) під час битви між Графом Дуку, Скайвокером та Кенобі – юний джежай втрачає руку. Після чого його відновлюють її за допомогою надчутливого протезу, котрий у точності відтворював функції людської руки.
Перший схожий протез за функціями науковці винайшли лише через 10 років. Галузь протезування ще досі на стадії розвитку, проте далеко не кожна людина може дозволити собі таке дороге та якісне протезування.
У третьому епізоді "Зоряні війни: Помста ситхів" (2005) під час протистояння Скайвокера, який вже перейшов на темну сторону, та Обіваном Кенобі – Скайвокер втрачає ще одну руку та обидві ноги.
Тіло і кінцівки Скайвокера замінили протезами та імплантантами, саме після цього він набув вигляду грізного Дарта Вейдера у незмінному костюмі та шоломі.
Якби після цього тіло Енекіна Скайвокера доправили до сучасних лікарів – то його би не врятували.
Ось так виглядає протез руки нового покоління в дії:
Читайте також: гра "Зоряні війни: бій за галактику" від сайту "24"
Реактивні ранці
Реактивний ранець був особистим повітряним транспортним засобом, яким активно користувались по всій галактиці.
Зокрема, ним користувався один із негативних персонажів Джонго Фетт.
Цей персонаж з'явився на екранах у третьому епізоді 2005 року, а, для прикладу, перший офіційний і погоджений з федеральним управлінням США і береговою охороною політ реактивного ранця відбувся у 2015 році.
Лазерна зброя
За тисячоліття використання світловий меч став знаковим атрибутом джедаїв, його ще називають "лазерним мечем". У кожного джедая був свій особистий меч, який різнився формою, довжиною та кольором.
Лазерну зброю почали розробляти у США в кінці XX століття. Початкове завдання – оборонні та військові цілі.
Вчені техаського університету кілька років тому зібрали ріжучий інструмент на основі лазера. Деякі медичні установи вже використовують цей винахід замість скальпеля.
Бластери
Бластер – це зброя дистанційної дії, що стріляє згустками енергії, так званими "бластерними зарядами".
Хан Соло говорив Люку Скайвокеру про те, що ніколи "дурні регілії та древня зброя не замінять бластер".
Ця зброя тільки на стадії розробки. Але науковці наводять вагомі агрументи для подальшої роботи над бластерами.
Photoshop
Спеціаліст зі спецефектів фільму "Зоряні війни" Джон Нолл через кілька років після роботи над картиною, розробив програму не менше культову, ніж фантастична сага – Photoshop 0.63.
R2-D2
Чарівний дроїд R2-D2 відразу підкорив глядачів. У п'яти із шести епізодів дроїда зіграв Кенні Бейкер. R2 – єдиний персонаж, який з'являвся у всіх шести фільмах саги без змін у зовнішньому вигляді і манери розмови.
Сьогодні теж є своєрідний прототип робота R2, щоправда він космічний корабель не полагодить, а от пива вам принесе.
Компанія з Японії Haier Asia перетворила дроїда у пересувний холодильник для напоїв.
Роботи-гуманоїди
У кожному епізоді космічної саги з'являється кількість роботів: роботи-солдати, роботи-перекладачі і навіть лікарі. Сучасні роботи поки не можуть лагодити кораблі і самостійно приймати пологи, але деякі країни роблять неймовірні успіхи.
Наприклад, новітні японські роботи Pepper розрізняють людські емоції, печуть млинці, грають на музичних інструментах і танцюють.
Планшет
У першому епізоді "Зоряні війни: Прихована загроза" (1999) під час перегонів на карах мати спостерігала за Енікеном Скайвокером за допомогою ось такого пристрою.
Саме завдяки цьому приладу Шимі Скайвокер могла в режимі реального часу спотерігати за перегонами. Звичайно, до тоненького iPad ще далеко, але і з'явився він лише у 2000-их роках.
Передавач аудіо-сигналу
Комлінк – це стандартний портативний комунікаційний пристрій дальнього радіусу дії для голосового зв'язку.
Нагадує він диктофон, який міг передавати звук. Такий собі ранній мобільний телефон. Хоча у фільмі використали трохи видозмінену жіночу бритву.
Залишається побажати лише приємного перегляду нового епізоду та нехай прибуде з вами Сила!