Перевдягання на Хелловін – це привід, щоб повеселитись. Серійні вбивці, люди з порушеннями психіки, сектанти зазвичай творять зло без костюмів і демонстративності. Грим на Хелловін хороший саме тим, що його можна нанести – і змити.

Читайте також: Страшний макіяж на Хелловін 2017: 10 оригінальних ідей у відео та фото

"Коли ми повністю відкидаємо все темне в нас, наші приховані негативні прагнення можуть накопичитися і вирватися назовні раптово. Інша крайність – повністю оточувати себе похмурими атрибутами, заповнювати свій простір тільки тінню", – пояснюють психологи.

Експерти відзначають, що Хелловін ніяк не шкодить людині зі здоровою психікою. Якщо у людини вже є порушення психічного спектра, то додаткове збудження навіть таким керованим страхом може нашкодити.

Хелловін не єдине свято, коли люди переодягаються в карнавальні костюми, в тому числі і дуже страшні, і ведуть себе трохи нерозважливо. Дати, в які на вулицях вільно розгулює всяка нечисть, є в календарі практично кожного народу. Наприклад, колядування напередодні Різдва має набагато більше спільного з Хелловін, ніж здається.

Читайте також: Декор на Хелловін-2017: як прикрасити свій будинок та відлякати злих духів

З давніх-давен людям був властивий страх невідомості нічної пітьми і того, що трапляється з людиною після смерті. Їх психіка малювала різних чудовиськ, які ховаються в тіні нічних сутінків. Це могли бути і примари, в яких перетворюються люди після смерті, і вампіри, які крадуть людське життя через кров, і багато інших породження людських страхів.

І такі свята, як Хелловін, дають людям можливість посміятися над страшним, скинути кайдани таємничості, самим перетворившись на те, що лякає.

Тож якщо ви зібрались святкувати Хелловін – повеселіться на славу!