Як стати багатим: ефективні поради мільйонерів
Джерело:
lifehackerУявляти себе багатим і вірити в себе, збагачувати себе, а не інших, не терпіти роботу, яка не подобається, та працювати над власною мрією – Генрі Форд, Роберт Кіосакі, Говард Шульц та інші успішні люди діляться своїм досвідом, як досягли багатства.
Багатство приходить не до тих, хто багато заробляє, а до тих, хто вміє правильно розпоряджатися грішми, – йдеться у порадах успішних підприємців, які досягли найвищих фінансових вершин.
Поради успішних підприємців
Читайте також: Як знайти натхнення, якщо нічого не хочеться: корисні поради
1. Генрі Форд, американський промисловець, винахідник
Легендарний промисловець, власник заводів по виробництву автомобілів і винахідник вважав, що вчитися потрібно завжди, незважаючи на вік. Він постійно шукав нові підходи і не боявся труднощів.
Гроші для Генрі Форда були джерелом придбання нового досвіду і знань. Саме тому він радив інвестувати в себе – тільки так можна прийти до успіху.
Поради від Генрі Форда:
1) Якщо гроші – ваша надія на незалежність, ви ніколи не станете незалежним. Єдина справжня гарантія, яку людина може отримати в цьому світі, – це його запас знань, досвіду і можливостей.
2) Секрет успіху і багатства – в умінні розуміти інших людей так само добре, як і себе. Потрібно навчитися дивитися на кожну справу своїми і чужими очима. Різні точки зору подарують одну правильну.
3) Люди похилого віку вчать нас, що потрібно економити гроші, відкладати до кращих часів. Це дуже погана порада, яку не варто слухати. Вкладайте все в свій розвиток.
До сорока років Генрі Форд не заощадив жодного долара, натомість все інвестував в подальший розвиток.
2. Уоррен Баффетт, американський підприємець, інвестор
Уоррен Баффетт вважається одним із найбільшим інвестором. Своє тріумфальне сходження на фінансовий олімп він почав з 10 тисяч доларів, коли в 60-х роках минулого століття заснував інвестиційну компанію.
Сьогодні підприємець – один із найбагатших людей у світі та великий благодійник. Головний секрет, як досягти довготривалого успіху, на думку Баффета, полягає в тому, щоб дотримуватися певних принципів і проявляти терпіння і ощадливість.
Поради від Уоррена Баффета
1) Купуйте тільки те, чим би ви із задоволенням володіли, якщо ринок закриється на десять років.
2) Постійно відкладати пошуки хорошої роботи і просиджувати на тій, що тебе гнітить, – це як відкладати секс до пенсії.
3) Якщо у вас є можливість вибору, набагато важливіше сказати "ні", ніж "так".
3. Роберт Кіосакі, американський бізнесмен, письменник
Кіосакі не завжди був успішним. Він працював торговим агентом, потім запустив власний бізнес. Але в 80-х роках втратив все і, за його словами, "почав вважати себе невдахою". Саме тому врядах його книги часто повторюється одна думка: щоб прийти до успіху, потрібно в себе вірити.
Через 15 років після невдачі, він разом з партнером заснував міжнародну освітню компанію Rich Dad`s Organization, в якій навчали бізнесу та інвестування. В 47 років Кіосакі написав бестселер "Багатий тато, бідний тато". Нині він є автором майже трьох десятків книг, а вартість його активів оцінюють у 80 мільйонів доларів.
Поради від Роберта Кіосакі
1) Перш за все необхідно дивитися на цінність, а не на ціну.
2) Якщо ви не можете побачити себе багатим, то ніколи не зможете ним стати.
3) Слово "неможливо" блокує ваш потенціал, в той час як питання "Як мені це зробити?" змушує ваш мозок працювати на повну силу.
4) Відкладати гроші – добра порада для бідної людини чи людини середнього класу. Для побудови багатства – це погана порада.
5) Ключем до багатства є вміння робити все важке легким. Адже мета бізнесу – спрощувати життя, а не ускладнювати його. І саме той бізнес, який дозволяє зробити життя максимально легкими, дозволяє зробити найбільші гроші.
6) Найцінніший актив – час. Більшість людей не можуть його правильно використовувати. Вони наполегливо працюють, роблячи багатих багатшими, але не прикладають зусиль, щоб зробити багатими себе.
4. Бодо Шефер, фінансовий консультант, письменник
Шефера називають фінансовим Моцартом: він вважається одним з кращих практиків в області тайм-менеджменту та управління фінансами. У дитинстві Шефер дав собі слово до 30 років заробити перший мільйон.
У 16 років він відправився підкорювати США, потім переїхав до Мексики. У 26 років став повним банкрутом. Але це його не зламало. Шефер знайшов вчителя, який допоміг розвинути в ньому фінансову грамотність і стати успішним. Коли йому виповнилося 30, він дійсно вже заробив свій мільйон і міг жити на відсотки від накопичених коштів. Сьогодні Шефер – автор безлічі книг з фінансів і тайм-менеджменту. Гроші для нього – це не самоціль, а засіб, який допомагає купити час для досягнення свободи, незалежності і життєвого щастя.
Поради від Бодо Шефера
1) Багатство приносять не ті гроші, які ви заробляєте, а ті, які зберігаєте.
2) Є два способи стати щасливим: обмежити свої потреби, збільшити свої можливості. Мудра людина робить і те й інше.
3)Гроші залишаються тільки у того, хто до цього готовий.
4) Треба робити, а не намагатися. Хто хоче спробувати, той готовий до невдачі. Лише намагатися – це просто заздалегідь виправдовувати свої невдачі, заздалегідь вибачати їх. Не існує ніяких спроб. Або ви щось робите, або не робите.
5) Чим більше ви тренуєтеся, тим більше вам щастить.
6) Людина без віри в себе нічого не зробить, у неї нічого немає, і вона ніким не є.
5. Марк Кьюбан, американський підприємець, мільярдер
Майбутній підприємець виріс у простій родині, а свою першу ділову операцію здійснив в 12 років. Марк продав пакети для сміття, щоб купити пару баскетбольних кросівок.
В школі Кьюбан підробляв організатором вечірок, барменом і інструктором з танців. Щоб оплатити навчання в коледжі, збирав і продавав поштові марки. Рух по кар'єрних сходинках він почав з бармена і продавця, а потім створив власну компанію з продажу програмних продуктів. Зараз стан підприємця оцінюється в 2,3 мільярда доларів.
Поради від Марка Кьюбана
1) Найкраще заощаджувати гроші на персональних витратах. Стати розумним покупцем – це перший крок до того, щоб бути багатим.
2) Не має значення, як ви живете. Не має значення, на якій машині ви їздите. Не має значення, як ви одягаєтеся. Чим більше ви думаєте про гроші, тим вам складніше зосередитися на цілях. Чим дешевше ви можете жити, тим більше у вас варіантів.
3) Суть не в грошах або зв'язках. Суть у вашій готовності працювати краще і вчитися більше, ніж інші. Якщо у вас це не виходить, то потрібно робити з цього уроки і працювати краще наступного разу.
6. Говард Шульц, американський бізнесмен, глава Starbucks
Шульц народився в простій родині в Брукліні. Після закінчення коледжу і роботи в декількох компаніях він влаштувався в Starbucks. Розповідають, що Говард умовив власників компанії віддати йому посаду генерального директора за невелику зарплату, тільки тому що вірив у те, що зможе досягти приголомшливого успіху. Сьогодні Starbucks – це одна з найвідоміших кавових мереж в світі, а стан Шульца оцінюється в 2,9 мільярда доларів. До бізнесу він відноситься як до важливої місії, про яку варто мріяти.
Поради від Говарда Шульца
1) Мріючи про щось мале, ви ніколи не досягнете успіху у великому.
2) Якщо ви говорите, що у вас ніколи не було шансу, можливо, ви ним просто не скористалися.
3) Невдача цілком може наздогнати вас зненацька, але удача приходить лише до тих, хто її планує.
4) Великі звершення не бувають випадковими.
7. Томас Стенлі, Вільям Данко, автори книги "Ваш сусід - мільйонер"
Автори бестселера 20 років тому зайнялися дослідженням того, як люди стають багатими. Стенлі і Данко об'їхали майже всі Сполучені Штати і зробили несподіваний висновок: багато хто з тих, хто живе в дорогих будинках і має розкішні автомобілі, зовсім не є багатими. На їхню думку фінансові здобутки рідко коли є наслідком вдачі, спадку, вченим ступеням чи навіть інтелекту. Набагато частіше багатство – результат наполегливої праці, планування і самодисципліни, вважають автори книги.
Поради від Томаса Стенлі і Вільяма Данко
1) Багатство і дохід – різні речі. Якщо ви багато заробляєте і при цьому витрачаєте все, що отримуєте, – ви не багатієте, а просто широко живете. Багатство – це те, що ви накопичуєте, а не витрачаєте.
2) Якими трьома словами можна охарактеризувати багатих? Ощадливість, ощадливість і ще раз ощадливість.