Як самостійно організувати собі подорож: поради для початківців

28 жовтня 2016, 11:00
Читать новость на русском

Хоч самостійна організація поїздки займає більше часу, ваша подорож буде яскравою, незабутньою та суттєво дешевшою.

Сам собі туроператор

Чому сам, а не через туристичну фірму? Переваг дуже багато. Подорож, яку вам організує турфірма, у більшості випадків буде дорожчою. Крім того, програма туру буде чітко прописана, часові рамки на огляд тієї чи іншої історичної пам’ятки зазвичай обмежені, а деякі цікаві вам місця й зовсім не включені у маршрут. Не кажучи вже про те, що подорожувати вам доведеться у компанії чужих (і не завжди приємних) людей.

Але – все можна організувати самому. Ви самі обираєте місця, які хочете побачити; плануєте подорож під зручні для вас дати; обираєте місця для проживання, вигідні по розташуванню, ціні тощо.

Крок 1. Маршрут

Перший, найважчий і найважливіший крок – маршрут. Необхідно визначитися, куди ви хочете поїхати, на який термін та скільки грошей готові витратити. Чи це буде екзотична Азія, Латинська Америка або ж затишна Європа – обов’язково поцікавтесь, якою там буде погода у період, на який ви собі плануєте мандрівку.

Адже навіть у грудні можна засмагати на берегах Канарських островів, в той час як на Філіппінах саме розпочинається сезон дощів та ураганів.

Крок 2. Купівля квитків

"Готуй сани влітку". Якщо ви плануєте подорож не одразу на наступний день, а заздалегідь – це вийде вам ще й значно дешевше. Квитки на літак у більшості авіакомпаній за три-шість місяців до подорожі часто продають за нижчою ціною.

Придбати квитки за найкращими ціновими пропозиціями допоможуть сайти-агрегатори. Одні з найпопулярніших – Skyscanner, Momondo, Onetwotrip, Buruki, Aviasales та Skypicker. На них можна як шукати конкретні напрями, так і дати/місяці – коли квитки на літак у ту чи іншу країну будуть найдешевшими. Але купляти квитки краще безпосередньо на сайтах перевізників – це надійніше.

Також можна підписатись на розсилку від різних авіакомпаній – з нагоди великих свят, ювілеїв фірми влаштовують дуже спокусливі акції та «розпродажі». Деякі авіакомпанії пропонують знижки на ваші персональні свята – день народження, ювілей чи медовий місяць.

Якщо авіакомпанія відкриває новий рейс, то часто для перших кількох сотень пасажирів (або ж – у зазначені дати) квитки пропонуються за зниженою ціною в рамках промо-акції.

Також варто приєднатись до програми лояльності та отримувати бонуси – так звані "милі" – за кожний переліт. Наприклад, учасники Panorama Club МАУ можуть використати милі як для оплати додаткового багажу, так і для підвищення класу обслуговування та для отримання нагородних квитків. А ще учасники клубу отримують знижки у партнерів авіакомпанії на бронювання готелів, ресторанів чи оренду авто.

Уважно читайте правила бронювання та купівлі квитків. Дешеві авіаквитки та квитки, які ви купите по акціях, часто не можна повернути назад, або ж змінити дату польоту.

Також у квиток можна включити харчування, додатковий багаж (всі авіакомпанії дозволяють пронести на борт ручну поклажу певних розмірів; але якщо ви не придбали місця для додаткового багажу одразу – перед вильотом це вийде значно дорожче), місце зі збільшеним простором для ніг тощо.

Якщо ваш переліт буде з пересадками – варто брати "наскрізний" (тобто оформлений одним бронюванням) квиток на весь маршрут. У випадку, якщо ваш перший рейс запізниться, і ви не встигнете на пересадку – авіакомпанія сама вирішить усі проблеми і доправить вас до місця призначення. Якщо ж квитки будуть окремі, на рейси різних авіакомпаній, другий просто пропаде і доведеться купляти новий.

Крок 3. Бронювання житла

Тут теж діє правило "чим раніше, тим дешевше". Тож, якщо подорож запланована заздалегідь, бронювання за кілька місяців до відпустки у більшості випадків теж дає можливість зекономити чимало грошей.

Можна бронювати як номер у готелі, так і бунгало, віллу, квартиру, або просто ліжко у хостелі.

Для цього існує чимало сайтів, які значно полегшують пошук житла (Booking.com, HotelsCombined.com, Airbnb.com та інші). Для любителів пожити просто у будинку місцевого жителя є Couchsurfing.org. Користувачі цього ресурсу приймають на ночівлю зовсім безкоштовно.

Резервуючи житло, зверніть увагу на правила бронювання. Є дуже вигідні пропозиції, але в умовах прописано, що відмінити бронювання можна тільки з солідним штрафом.

Додамо, на сайтах авіакомпаній можна оформити і бронювання готелю, і оренду авто за програмами лояльності авіакомпаній. Наприклад, при бронюванні готелів на Booking.com через сайт МАУ можна отримати додаткову знижку.

Крок 4. Громадський транспорт або оренда авто

Про переваги авто можна не розповідати, адже ви не залежите від розкладу громадського транспорту, і не тягаєте важкі валізи чи наплічники.

Бронювання авто також вийде дешевше, якщо зробити це заздалегідь або ж брати авто на довгий термін. Ціна на оренду авто залежатиме від моделі машини, функціоналу та терміну оренди.

При купівлі квитків на літак авіакомпанії одразу пропонують і оренду авто. Також є чимало популярних інтернет-ресурсів для бронювання авто – Sixt, Avis, Hertz, Easycar та інші. Машину можна орендувати і на місці, звернувшись до будь-якої агенції з прокату авто.

Для оренди авто треба: міжнародні права відповідної водійської категорії, кредитна картка з достатньою кількістю грошей (компанії резервують суму в районі 1000 євро на термін аренди – до повернення автомобіля) та паспорт.

Якщо у вас нема водійських прав, або ж автомобіль – це занадто дорого, є громадський транспорт. У розвинених країнах з цим проблем нема – транспорт ходить чітко по графіку, є карти руху, інфоцентри.

Зокрема, у Європі існує тарифна система – квиток діє на всі види транспорту у місті (метро, трамвай, тролейбус, автобус). Також існують квитки різного типу – на одну поїздку (діють протягом певного відрізку часу), квитки на добу (без обмеження кількості поїздок), або ж картки на 2 і більше днів.

Як показує практика: якщо ви у місті більше, ніж на 2 дні – значно вигідніше брати одразу квиток на цей період. І обов’язково валідуйте квиток у транспорті за допомогою електронного компостера, інакше доведеться заплатити штраф.

Крок 5. Віза, страхування, вакцини

Обрали країну – потрібно дізнатись, чи потрібна туди віза. Чимало країн вільні для в’їзду, або ж візу можна без проблем оформити просто в аеропорту. У деяких випадках візу можна замовити через компанії-партнери авіакомпанії. Але є й такі, куди візу зробити значно важче (Великобританія, США, Австралія, Канада, Нова Зеландія).

Інформацію щодо необхідних документів для отримання візи можна знайти на офіційних сайтах посольств і консульств.

Також у випадку подорожі в низку країн (країни Африки, Азії та Латинської Америки) варто зробити щеплення. Одні з обов’язкових – вакцини від жовтої лихоманки та малярії. У деяких країнах без вакцин просто не випускають з аеропорту. Не нехтуйте щепленням, адже від нього може залежати ваше життя.

Обов’язково оформіть страхування, інакше у випадку непередбаченої ситуації вам доведеться оплачувати всі витрати за лікування самотужки, що вийде за кордоном дуже дорого.

Крок 6. Мобільні додатки

Без цього тепер ніяк. Особливо, самостійним мандрівникам. Перед подорожжю завантажте кілька корисних додатків, які стануть вам у пригоді. Найважливішими додатками є офф-лайн карти міст (maps.me, Google Maps) та руху громадського транспорту (Here WeGo).

Також перевірте тарифи на мобільний інтернет або ж візьміть з собою бездротовий модем (у деяких країнах можуть бути проблеми з WiFi-доступом). І не завадить по прибуттю взяти в інфоцентрі аеропорту чи у готелі карту. На ній будуть відзначені найважливіші місця, а також – схеми руху транспорту.

Крок 7. Кошти

Найбезпечніше великі суми грошей везти у подорож на банківській картці (бажано, на кількох – на випадок втрати чи крадіжки).

Та не у всіх країнах є широкі мережі банкоматів чи місць, де можна розрахуватись платіжною карткою. Тоді варіантів нема – доведеться брати багато готівки. У розвинених країнах проблем з банкоматами нема.

Перед мандрівкою варто попередити свій банк, аби не виникло проблем при проведенні платежів під час подорожі, та зробити копії карток на випадок втрати, щоб можна було безперешкодно заблокувати рахунок.

Перед поїздкою обов'язково зробіть ксерокопію паспорта і важливих документів.

Головне – перебороти страхи через відсутність досвіду самостійних мандрівок. Варто лише почати – і вас буде не зупинити!