Психологи в ході досліджень виявили, що потрібно не просто робити перерви, а й дотримуватись певних правил під час відпочинку.

Читайте також: 5 ознак, що ви "згораєте" на роботі і вам потрібен відпочинок

Повне відключення

Не так просто взяти і розслабитися. Особливо, коли ви втомилися. Коли мозок вже "набрав обертів", хочеться витратити перерву "з користю": нарешті вибрати і замовити новий чайник чи почитати новини. Але така перерва буде шкідливою, а не корисною для вас.

Якщо під час перерви ви будете продовжувати щось обдумувати чи вибирати – ви лише більше втомитесь. Найкращий варіант для перерви – прогулятися, подихати свіжим повітрям, заварити чай чи сходити за кавою в сусідню кав'ярню.

Відмовтесь від смартфона

Якщо ви хочете справді відпочити, то відмовтесь від смартфона і безкінечних переписок в месенджерах. Краще поспілкуйтесь на нейтральні теми чи просто пожартуйте з колегами.

Часто і потроху

Під час робочого процесу потрібно відпочивати часто, але потроху. Найкращий час зробити перерву — не тоді, коли ви вже видихалися, а коли ще не встигли втомитися. Таке перезавантаження буде куди ефективніше і допоможе тримати енергію на високому рівні. Наприклад, ранкові перерви працюють краще, ніж перерви після обіду.

Якщо ви робите перерви регулярно, вам вистачить всього кілька хвилин, щоб відновитися. А ось якщо ви довго відмовляли собі у відпочинку, вам і години може бути мало.

Виходьте з офісу

Ніщо не зрівняється за рівнем перезарядки з прогулянкою на свіжому повітрі. Навіть до кав'ярні за кавою і назад. Звичайно, оптимально було б випити цю каву в парку, але якщо такої можливості нема – то випийте її в офісі, але не за комп'ютером чи сматфоном.