Як правильно обрати холодильник: найважливіші поради
Супермаркети побутової техніки пропонують клієнтам розмаїтий вибір якісних холодильників. Проте треба знати, як правильно обирати техніку та на що треба звернути увагу в першу чергу.
Першочергово варто звернути увагу на фірму-виробника. Саме виробник, як ні що інше, впливає на якість холодильника. Якщо ви хочете купити якісний холодильник і не обмежуєте себе в ціні, то, перш за все, за чисельними відгуками споживачів варто звернути увагу на німецькі та японські фірми-флагмани.
Низка німецьких та японських виробників є в переліку й другого ешелону якості. До нього відносять і флагманів шведського, данського та італійського виробництва.
На третьому місці – продукція фірм Словаччини, Туреччини, кількох виробників з пострадянського простору, а також ще кілька італійських компаній.
Друге, на що потрібно звернути увагу при виборі холодильника, – це клас енергозбереження холодильника. За міжнародними стандартами існує всього дев'ть класів енергозбереження: G (найнижчий) і A++ (найвищий). Техніка класу G буде в кілька разів швидше намотувати рахунок за електроенергію, на відміну від класу A++.
На сьогодні практично не трапляються моделі холодильників класу D і E, не кажучи вже про найнижчі – F та G.
Найвигіднішим придбанням стане холодильник, клас енергозбереження якого A або A+. Ну а найкращим, звичайно ж, клас A++, та він теж в дефіциті.
Наступне, на що слід звернути увагу, – це заявлений виробником термін служби і гарантійний термін. Протягом цього терміну, якщо щось трапиться з холодильником, магазин або виробник (через сервісний центр) безкоштовно його відремонтують або замінять запчастини. З цієї причини варто більше довіряти тим фірмам, які дають більшу гарантію на свою продукцію.
До прикладу, європейські виробники дають гарантію один рік, одиниці з них дають гарантію один рік на холодильник і три або п'ять років гарантії на його компресор. Деякі виробники дають гарантію три роки. І лише поодинокі виробники дають гарантію п'ять років на весь холодильник.
Ще однією важливо характеристикою сучасного холодильника є кількість компресорів. У двокомпресорному холодильнику є дві незалежні охолоджувальні системи. Одна відповідає за охолодження холодильної камери, інша – морозильної. З точки зору експертів, саме двокомпресорний холодильник більш економічний і дозволяє продовжити термін роботи самого агрегату. Однак, наявність другого компресора, як правило, збільшує вартість самого холодильника, при цьому радикально не впливаючи на його роботу.
Для невисоких холодильників вигідне розташування морозильної камери вгорі. Це дозволить швидше класти і діставати продукти, тим самим витрачаючи менше енергії холодильника. Відповідно, у високому холодильнику морозильна камера повинна бути знизу.
Необхідно звернути увагу і на спосіб охолодження.
Природний спосіб охолодження відбувається за рахунок природної циркуляції повітря. Такий спосіб охолодження захищає свіжі продукти, фрукти і овочі. Вся волога залишається усередині камери холодильника і на охолодження продуктів не потрібно багато електроенергії. Тому більшість холодильників з природною циркуляцією повітря мають високий клас енергозбереження, починаючи з класу A.
При примусовому способі охолодження стінки холодильної та морозильної камер не покриваються інеєм (снігом). Це так звана система No Frost. Щоб свіжі продукти не засохли, їх потрібно ретельно упаковувати, інакше холодне сухе повітря холодильника висушить їх. Оскільки в таких моделях холодильників використовується велика кількість механізмів з рухомими частинами, вони, як правило, ламаються частіше і більш витратні в плані енергоспоживання, та й коштують дорожче.
Читайте також: Які переваги мають багатотарифні лічильники та як їх встановити
Перед покупкою потрібно вибрати і виміряти місце для встановлення холодильника. За розмірами воно повинно бути трохи більше, ніж сам агрегат. Таким, щоб з кожного боку залишалося по кілька сантиметрів вільного місця.
Також не рекомендується встановлювати холодильник поруч з обігрівачами чи батареями.
Ціновий діапазон холодильників дуже широкий, в залежності від виробника і характеристик – від 4 до 22 тисяч гривень.
Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.