Як підтримувати романтику у стосунках 365 днів в році: поради психолога
Часто ми радуємо кохану людину з певної нагоди, а потім романтика зникає з наших стосунків в невідомому напрямку, тому пропонуємо вам дізнатися, як зберігати романтику у відносинах не лише на свята.
Влаштувати апогей романтизму в якись певний день – скажімо, день народження коханої, чи День Валентина, – це звісно гарна ідея, справа, особливо, для тих, хто тільки почав зустрічатися. Але набагато важливіше створювати романтичний настрій один одному впродовж року.
Читайте також: Як щоденний секс впливає на здоров'я та стосунки
Проаналізувавши позитивний досвід одружених пар, секс-колумністка Аріна Вінтовкіна склала інструкцію про те, як не втрачати романтику у відносинах впродовж року і зберігати теплоту у віносинах, йдеться у Menshealth.
5 порад, як зберегти романтику у відносинах
1. Ходити на побачення
Це означає не просто разом вечеряти за межами дому, обговорюючи при цьому ваші побутові проблеми, а влаштовувати романтичні побачення, які ви дарували коханій на початку стосунків. Ретельно вибиріть місце і бажано, те, де ви ще не були. Одягніться один для одного. Їжте повільне і насолоджуйтеся один одним. Не дивіться в телефон, а краще взагалі його відключіть. І якщо після романтичної вечері у вас виникне думка, що дитину можна залишити з бабусею, а самим зняти номер в готелі – це буде абсолютно правильна ідея, яку ні в якому разі не можна ігнорувати.
2. Дарувати подарунки без приводу
Практика показує: на подарунках з нагоди свят зазвичай зациклюються ті, для кого червоний день календаря – єдиний шанс отримати презент. Дівчата, яким час від часу дарують щось симпатичне "просто так" – не обов'язково діаманти, а бодай хоча б і коробку з її улюбленими цукерками – навряд чи стануть чіплятися до вас, якщо на умовний День святого Валентина ви не подаруєте їй чогось особливого.
3. Стежити за собою
Спільне проживання зазвичай загрожує тим, що з часом люди починають ходити по будинку бозна в чому, не закривати двері в туалет тощо. Люди розслабляються, бо думають, що ось тепер-то, нарешті, можна розслабитися і поводитися в побуті так, як нам хочеться.
Натомість ви маєте дбати про взаємний комфорт, в іншому випадку побутові розбіжності можуть погано вплинути на ваші стосунки. І вихід з цієї ситуації лише один – чим раніше провести взаємну межу в прояваха "натуралізму" своїх проявів, яку ви не перетнете ні за якої умови.
4. Не тріпати даремно один одному нерви
Чим частіше ви будете тріпати партнеру нерви, тим швидше і неминучу прийде байдужість, відчуженість і загальне оніміння почуттів. Як наслідок – ви втратите відносини.
Звісно є "адреналінові наркомани", які й тижня не можуть прожити без того, щоб влаштувати один одному бурхливе з'ясування відносин (а потім також бурхливо миритися). Але вони – особливий випадок. Більшість все ж хоче від відносин взаємності та спокою та затишку. І навряд чи ця мета досяжна, якщо ви сваритеся з будь-якого приводу, не шкодуючи почуттів і нервових клітин один одного.
5. Захоплюватися один одним
Зазвичай, коли люди починають стосунки, вони не шкодують взаємних копмліментів та ніжностей. Однак чомусь з часом закохані перестають помічати і відзначати гарні риси характеру чи зовнішності, в які колись закохалися. І це одна з причин, чому зникає взаємна любов. Це взаємопов'язані речі. Тому не поводьтеся так, ніби звикли, що ваша дружина готує найкращу в світі лазанью і хвалити її за це не треба. Не скупіться на компліменти і не припиняйте бачити найкраще один в одному.