Їздіть повільно

Перше правило зимової їзди – повільно та акуратно. Зимою не можна їздити швидко. Навіть, якщо ви впевнені у собі і у вас нова шипована гума, вам може трапитися самовпевнений шибайголова, від якого потрібно буде встигнути вивернутися.

Уникайте зайвих перелаштувань

Між смугами руху часто утворюється колія із засніженої "каші", яку під час снігопаду доводиться просто пробивати на ходу. Під час необережного кермування це загрожує втратою управління, особливо, якщо колесо потрапить на слизьку розмітку.

Як виходити з заносу

Зимою буває дуже слизько, тому в занос можна потрапити навіть під час розгону по прямій. На задньо-привідному авто треба скинути газ і плавно повернути кермо в бік заносу. А на передньо-привідному навпаки, – перебороти страх і дати газу.

Потренуйтесь їздити по снігу

Щоб занос не заскочив вас зненацька, найдіть майданчик, вкритий снігом і як слід попрактикуйте контрольоване ковзання. Доведіть свої дії до автоматизму, щоб вони стали рефлексами і в небезпечній ситуації ви робили їх, не задумуючись.

Частіше мийте автомобіль

Чистота скла і світлових пристроїв – це в першу чергу безпека. А ще це корисно для кузова і деталей машини, які взимку відчувають на собі руйнівну дію агресивних хімічних речовин, якими посипають дороги.

Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.

Не розморожуйте двері авто окропом

Що робити, коли в машині примерзли двері? Відкривати їх за допомогою гарячої води – дуже погана ідея. Окріп зіпсує дорогі гумові ущільнювачі на дверях та кузові, вода протече в дверний замок. А це означає лише одне – наступного ранку доведеться розморожувати ще і його.

Старайтесь не користуватися ручником

Ручне гальмо буває незамінним, але старайтеся взимку не користуватися ним без потреби. Через особливості конструкції механізму у ньому часто конденсується волога і, як результат, колодки примерзають і авто не знімається з ручного гальма.

Не розморожуйте замок спреєм WD-40

Не варто розморожувати замок за допомогою спрею WD-40. Дехто вважає його справжньою панацеєю від усіх проблем. Втім, разом з вологою та конденсатом WD-40 видалить з поверхні механізмів дверного замка і потрібне мастило, що значно прискорить зношення деталей, які труться.

Вчасно заправляйте авто

Чим більше в баці бензину, тим більше шансів, що двигун зранку запуститься з першого разу. Чим більше у баці пустого простору, тим більше вологи конденсується всередині. А це ускладнює роботу паливного наносу в морозну погоду. Тож не забувайте вчасно заправлятися.

Читайте також: Що треба мати з собою в машині взимку: важливі поради

Не прогрівайте авто

Найпопулярніший міф – машину треба прогрівати перед поїздкою. Насправді, це не так. Прогріваючи мотор на холостих обертах до робочої температури, ви лише палите бензин та тратите час. Якщо ж вам не байдужа екологія, то просто заведіть двигун, зметіть з авто сніг і рушайте – цього часу для прогрівання машини більш, ніж достатньо.