Б’юті-секрети: як правильно доглядати за шкірою обличчя у міжсезоння
Осінь – період, коли шкіра обличчя потребує особливого догляду. Річ в тім, що зміна температури впливає на сальні залози, які починають продукувати менше шкірного жиру (себуму). До того ж через початок опалювального сезону та недостатньо зволожене повітря порушується гідроліпідний баланс.
Ці умови можуть порушити захисний бар'єр шкіри й посилити її чутливість. Утім, не варто панікувати. Правильний догляд допоможе не лише мінімізувати зовнішній вплив на шкіру обличчя, але й покращити її стан, інформує 24 Канал.
Більше про догляд Елітна парфумерія в інтернеті: як не промахнутися в пошуках оригіналу
Ми поговорили з експертами з питань краси та догляду BROCARD та дізналися б’юті-секрети, які допоможуть з легкістю підготувати шкіру до холодної пори року. Все, що знадобиться на першому етапі: правильний догляд, достатнє зволоження та, звісно, комплексний підхід.
Якісна доглядова косметика – секрет молодості
Про ідеальну шкіру мріє кожна жінка. Утім, одного лише бажання мало. Аби досягти цього, необхідно докласти чималих зусиль. І йдеться не лише про косметологічні процедури, але й про якісний та регулярний догляд за шкірою обличчя вдома.
Як зазначають у BROCARD, доглядова косметика повинна насичувати шкіру корисними речовинами, а також зволожувати, особливо – в осінньо-зимовий період. До того ж, експерти наголошують, що правильно підібрані засоби уповільнюють процеси старіння, покращуючи регенерацію тканин шкіри.
Як же зрозуміти, що конкретна продукція допоможе досягти цього ефекту? Насамперед варто звернути увагу на склад. Експерти радять обирати доглядові засоби від перевірених брендів, які використовують у виробництві природні інгредієнти та натуральні екстракти, що сприятливо впливають на епідерміс. При цьому важливо остерігатися підробок та купувати лише оригінальну доглядову косметику в авторизованих точках продажу.
Найкраще орієнтуватися на виробників, що пропонують комплексні рішення догляду за шкірою. Звернути увагу слід на те, чи пропонує бренд засоби, що відповідають за обов’язкові етапи щоденного догляду, зокрема очищення, тонізацію, зволоження і живлення. Якщо так – бренду можна довіритись. А купувати бажані товари варто у надійному місці, де підробки ніколи не поставлять на полиці. Наприклад, у великій парфумерно-косметичній мережі, яка багато років працює на ринку і, крім сайту, має власні магазини, куди особисто можна завітати та протестувати продукцію.
Щоб спростити пошук комплексних лінійок для догляду, що відповідають критеріям натуральності, розповідаємо про продукти, які зарекомендували свою ефективність на всіх етапах турботи за шкірою обличчя.
Перш за все – демакіяж
Незалежно від типу шкіри та її стану, догляд розпочинається із головних етапів: зняття макіяжу, вмивання та тонізації.
Для знаття макіяжу варто використовувати засоби на натуральній основі / Фото Pexels
Перший етап здійснюється, коли шкіра обличчя ще суха, тобто до її очищення. Сьогодні існує величезний вибір засобів демакіяжу та особливо популярними залишаються міцелярна вода та спеціальні олійки. Для тих, хто не знає, що обрати, виробники пропонують обидва варіанти. Приміром, бренд Payot, що відомий своєю доглядовою лінійкою Nue, пропонує жінкам різноманітні засоби, аби кожна могла підібрати той, що найкраще відповідає її потребам.
Так, олійка для демакіяжу інноваційної текстури у формі стіка повністю розчиняє будь-який макіяж, а також видаляє забруднення, живить і пом’якшує шкіру. Цікаво, що при масажі засіб перетворюється на олію, а при змиванні – на молочко. Водночас інший, не менш відомий засіб, – міцелярна вода делікатно розчиняє макіяж і забруднення, заспокоюючи та зволожуючи шкіру.
Та інколи базового демакіяжу замало. Щоб не травмувати ніжну шкіру навколо очей, найкраще користуватись двофазними ремуверами. Вони ефективно видаляють абсолютно усі види макіяжу, навіть стійкий та водостійкий. При цьому такі засоби підтримують гідроліпідний баланс та заспокоюють. До того ж лагідний демакіяж допоможе відтермінувати появу зморщок.
Очищення
Існує також процедура, яку потрібно проводити двічі на добу. Йдеться про очищення. Це пояснюється тим, що як за ніч, так і за один інтенсивний день, на обличчі накопичується чимало зайвого: від пилу до шкірного сала. Якщо добре не вимити шкіру, це може призвести до закупорювання пор. А при тривалому ігноруванні проблеми – до запальних процесів, чорних цяток, комедонів та висипань. Тому очищення шкіри обличчя має бути правильним та регулярним.
Щоб це забезпечити, косметологи рекомендують віддавати перевагу м’яким засобам для вмивання. В Payot такою є піна Nue Mousse Nettoyante Douceur. Під час контакту з вологою шкірою легкий мус змінює текстуру, а вмивання перетвориться на ніжний ритуал, при якому вдасться делікатно очистити забруднення та макіяж, не порушуючи гідроліпідного балансу. Що важливо – у складі немає мила, барвників, токсинів, парабенів та інших потенційно подразнювальних інгредієнтів, а також компонентів тваринного походження. Також пінка підходить для будь-якого типу шкіри.
Окрім цього, очистити та детоксифікувати шкіру допоможе гель для обличчя Payot Nue Gelée Démaquillante D'Tox. М’який засіб видаляє забруднення та токсини, а також створює піну, яка буквально насичує шкіру свіжістю, усуваючи тьмяність. До того ж гель очищає вічка пор і звужує пори. Відтак вдається нормалізувати вироблення себуму та запобігти акне.
Тонізація – це важливо для всіх типів шкіри
Часто жінки не розуміють, чим важливий етап тонізації або помилково вважають, що за це відповідає міцелярка. Та насправді відмінність є, і вона доволі суттєва.
Тоніки нормалізують pH шкіри / Фото Pexels
Почнімо із того, що очищення обличчя від косметики та бруду найчастіше відбувається не лише за допомогою доглядових засобів, але й води з-під крана. Погана новина у тому, що разом з цим, з водопроводу до нас доходять також хімічні домішки. Якраз для того, аби позбутися і їх потрібні тонізуючі засоби.
Насамперед тоніки нормалізують pH шкіри, який може порушуватися після контакту з водою, а також оберігають обличчя від сухості і передчасного старіння. У BROCARD наголошують, що натуральні тоніки, наприклад, Payot Nue Lotion Tonique Eclat – це порція озону для втомленої шкіри. Такий лосьйон закріплює процедуру очищення, делікатно відлущує ороговілі клітини, насичує киснем. Як наслідок обличчя сяє чистотою та свіжістю, а шкіра максимально готова до подальшого догляду.
Які процедури допоможуть укріпити ефект
Окрім базових процедур, слід подбати про індивідуальні. Такі допоможе підібрати косметолог, який одразу дасть рекомендації щодо часу частоти використання.
Одна з основних процедур серед них – це зволоження. Оскільки шкіра є бар'єрним органом, вона першою страждає від нестачі вологи. Тому, окрім необхідних організму 1,5 – 2 літрів води в день, потрібно подбати про окремий зволожувальний догляд. Для цього радять використовувати денні та нічні креми. Часто вони мають різний склад, який буде краще спрацьовувати упродовж певної частини доби. Приміром, на день краще підійдуть креми із вмістом SPF, які вбережуть від шкідливих ультрафіолетових променів.
Оскільки шкіра є бар'єрним органом, вона першою страждає від нестачі вологи / Фото Pexels
Не менш популярний етап – це пілінг. Однак віднестися до нього потрібно із повною серйозністю. Краще зовсім не використовувати засобів, змішаних вдома. А придбані за порадою блогерів чи подруг, використовувати згідно з інструкцією. Інакше – можна травмувати шкіру та отримати опіки.
Однак проводити ексфоліацію можна цілком делікатно. Для цього достатньо використовувати гель-ексфоліант Payot Nue Gommage Douceur – м’який засіб на основі фруктових кислот й заспокійливих компонентів. Скраб повертає шкірі гладкість, еластичність, сяйво. Й підходить він для будь-якої шкіри, зокрема чутливої. Проте пам’ятайте, що використовувати його можна 1 – 2 рази на тиждень.
Завершити б’юті-рутину можна масками для обличчя. Вони дають миттєвий результат зволоження, помʼякшення чи очищення, а також мають накопичувальний ефект, тож з часом шкіра буде мати ще кращий вигляд.
Особливості осіннього догляду
Водночас існує низка рекомендацій, які потрібно врахувати в осінньому догляді, адже погодні умови завдають шкірі великої шкоди. А вітер, різкі перепади температури та холод – не найкращі супутники краси та сяяння обличчя.
Так, у свою осінню рутину б’юті-експерти радять включити такі засоби:
- Matis Nutri-Mood Climatis Balm – косметичний засіб, що виконує бар'єрну функцію. Завдяки своїм властивостям бальзам для екстремальних погодних умов допомагає протистояти впливу зовнішніх агресивних чинників і максимально піклується про стан епідермісу. При цьому використовувати засіб слід зранку та ввечері.
- Sensai Dual Essence – двофазна есенція, створена для повноцінного та делікатного щоденного догляду за обличчям. Вона поєднує в собі натуральні рослинні олії та особливий комплекс на основі шовку Koishimaru Royal. Есенція допомагає наситити клітини вологою, дбайливо живить, пом'якшує та розгладжує епідерміс, поліпшує його пружність та еластичність, а також підвищує щільність шкіри. До того ж засіб має антивіковий ефект і дарує обличчю природне сяйво. Чудово підійде для жінок із сухим та нормальним типом шкіри.
- Dr Irena Eris Circalogy Ultra Recovering & Stress-Delaying Sleeping Cream – ще один крем, та на цей раз – нічний. Він володіє відновлювальною та антистресовою дією, а також стимулює детоксикацію, зволожує, усуває подразнення і вирівнює тон. Все це завдяки вмісту вітамінів та ефірних олій.
Беззаперечно, це – лише частина корисної інформації, яка необхідна для того, щоб обличчя було зволоженим та сяючим, тон – рівним, а зморшки – непомітними. Аби отримувати більше персоніфікованих порад, радимо слідкувати за блогом BROCARD. Мережа парфумерно-косметичних магазинів давно спеціалізується на темі краси, тож кожен зможе знайти цінні для себе поради, як покращити б’юті рутину.