Я – це море: сміливий фотопроект, для якого роздяглись 3 тисячі людей
Фотограф Спенсер Тунік прославився знімками тисяч голих людей, яких знімав по всьому світу. Один з найяскравіших та найчисельніших перформансів відбувся в англійському місті Кінгстон-апон-Галл.
У ньому взяли участь 3200 оголених людей, тіло яких було повністю вкрито синьою фарбою. Фотопроект отримав назву "Море Галла", передає Cameralabs.
Читайте також: Тіла, схожі на пустелю: естетичний фотопроект ню
У перформансі взяли участь 3200 людей
"Інсталяція "Море Галла" – один з найбільш фантастичних проектів, які я створював. Мене надихнула ідея об'єднати морську спадщину міста і його пейзажі", – розповідав Тунік.
Процесом керував особисто Тунік
Різні відтінки синього на шкірі та вигини людського тіла мали створити ефект повені у місті. Варто визнати, що виглядало це більш ніж переконливо.
Зйомка відбувалась рано вранці
Оскільки перформанс був присвячений морській історії міста, то зйомку проводили в історично важливих та пам'ятних частинах міста.
Люди імітували собою море
Всі люди намастилися синьою фарбою різних відтінків
"Стояти голою в центрі Галла на світанку – не те, що я планувала коли-небудь зробити. Але ось де я опинилася одного разу в суботу, одягнена в чому мати народила і розфарбована в синій колір. А зі мною ще 3200 однодумців, злегка змерзлих на ранковому повітрі", – згадує одна з учасниць фотопроекту Ханна Томз.
Фотопроект-перформанс "Море Галла"
Фотопроект-перформанс "Море Галла"
Зазначимо, що Спенсер Тунік є прихильником "живого мистецтва", яке практикує з 1992 року. Про свої оголені перфоманси він повідомляє заздалегідь. Аби взяти у них участь, необхідно зареєструватися.
Фотопроект-перформанс "Море Галла"
Фотопроект-перформанс "Море Галла"
Успішні фотопроекти Тунік реалізував у Нью-Йорку, Барселоні, Амстердамі, Відні, Лос-Анджелесі, Базелі, Мехіко. В останньому відбувся наймасштабніший перформанс ню, який зібрав аж 18 тисяч людей.
Фотограф не проводить парелені між оголеністю та сексуальністю. Автора цікавить взаємодія людини і мегаполісу.
Всі фото – Spencer Tunick