Все, що треба знати про оформлення біометричного паспорта
Із наданням Україні безвізового режиму Євросоюзом, для більшості наших громадян стало актуальним питання біометричного закордонного паспорта. Адже саме з його наявністю ви можете перетинати кордони ЄС без будь-яких інших документів. Що треба знати і які дії зробити, щоб отримати біометрику – дивіться у сюжеті.
Безвізовий режим з країнами ЄС збільшив попит українців на виготовлення біометричних закордонних паспортів, адже це фактично єдиний документ, який потрібний для перетину кордону з Євросоюзом.
Уже більше двох років Державна міграційна служба приймає документи для оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон. Станом на 2017 рік документи на паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна здати у сотнях відділень по всій Україні. Пункти прийому документів розташовані у територіальних управліннях Державної міграційної служби України.
Скільки коштує виготовлення біометричного паспорта?
Біометричний паспорт обійдеться у 557 гривень (бланк – 304 гривні, послуги – 253 гривні). Оформлення паспорта за стандартною процедурою займе 20 днів. Прискорена процедура триває 7 днів і коштує 810 гривень.
Варто зауважити, що будь-які супутні послуги, які пропонують при оформленні закордонного паспорта, є виключно добровільними. Ніхто не вправі примушувати вас cкористатися та оплачувати такі послуги.
Якщо у вас немає часу самостійно підготувати пакет документів для отримання паспорта, то може звернутися до одного з відділень Державного підприємства "Документ". Загалом за послуги доведеться сплатити 1210 гривень. Тобто вартість прискореної процедури у звичайному управлінні ДМС + 400 гривень за послугу підприємства "Документ". У паспортному сервісі вам можуть пропонувати оформити страхування, проте воно не обов’язкове.
Документи, необхідні для виготовлення біометричного паспорта:
Якщо у вас є закордонний паспорт, термін дії якого закінчився, його необхідно здати. Але законодавством передбачена можливість мати одночасно два закордонних паспорти.
Для оформлення другого паспорта/проїзного документа чи одночасного оформлення двох паспортів/документів необхідно додатково подати заяву, в якій треба обґрунтовати необхідність здійснення регулярних поїздок за кордон. Скажімо для здійснення пасажирських чи вантажних перевезень, участі у спортивних змаганнях чи концертно-театральних гастролях, підприємницькій чи журналістській діяльності тощо. При одночасному оформленні двох паспортів/проїзних документів подаються дві заяви-анкети. Кожна з одним примірником необхідних документів.
Читайте також: У які країни Європи українці їздитимуть без віз: інфографіка
Паспорт старого зразка, у якому є чинна віза, можна залишити, сплативши державне мито за звичайною процедурою та прискореною процедурами у розмірі 60,17 гривень та 120,34 гривень відповідно.
Для осіб, які не досягли 16 років необхідно подати свідоцтво про народження та заяву-анкету одного з батьків. Для осіб, які не досягли 12 років, ще потрібно подати дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одну кольорову фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів.
Якщо дитина проживає з одним із батьків, додатково подається один з таких документів:
Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.