Віртуальна та фізична скарбничка: яке рішення для заощаджень підійде саме вам
Перш ніж почати заощаджувати, слід передбачити місце, де будуть зберігатися відкладені вами кошти. Це може бути як фізична, так і віртуальна скарбничка, або ж – їхня комбінація.
Як підібрати найзручніший для себе спосіб заощадження, 24 Канал розбирається за підтримки Raiffeisen Bank та Visa. Про переваги кожного з основних методів накопичення коштів, розповідаємо далі.
Читайте також Від продуктів до одягу: на яких витратах можна заощадити та як це зробити
Головні переваги скарбнички
Скарбничка для заощаджень – це спеціальне місце або система, створені з метою збереження та накопичення коштів. Загалом таке рішення дозволяє відділити певну суму від регулярного доходу та уберегти її від поточних витрат. В перспективі це дає низку переваг:
- Забезпечення фінансової подушки безпеки. Скарбничка допомагає створити резерв, який зручно використовувати у разі непередбачуваних обставин, екстрених ситуацій або втрати доходу.
- Реалізація фінансових цілей. Регулярне накопичення коштів дозволяє зосередитися на досягненні індивідуальних фінансових цілей. Це може бути придбання житла, відкриття власного бізнесу, пенсійний фонд тощо.
- Зниження тривоги за майбутнє. Кожен із нас почувається більш впевнено, знаючи, що у скарбничці є достатньо коштів для вирішення непередбачуваних ситуацій або реалізації мрій.
- Виховання фінансової дисципліни. Створюючи скарбничку, ви вчитеся управляти своїми фінансами: регулярно відкладати гроші та скорочувати витрати, що зрештою призводить до ефективного управління ресурсами в довготривалій перспективі.
Віртуальна чи фізична скарбничка: що обрати
Отож, ви зрозуміли, що хочете відкладати кошти чи краще управляти витратами. З чого слід почати? Насамперед із визначення, де саме ви зберігатимете кошти.
Обираючи платформу для зберігання коштів, опирайтеся на свої потреби / Фото Shutterstock
Насамперед ви можете користуватися старим, перевіреним способом – відкладати готівку у зручне та безпечне місце, так звану фізичну скарбничку. Таке рішення підійде тим, хто:
- має емоційний зв'язок з фізичними об'єктами. Для таких людей фізична скарбничка матиме більш символічне значення та забезпечуватиме відчуття контролю над власними фінансами.
- не використовує електронних технологій, смартфонів, не має доступу до надійного інтернету.
Утім, це рішення має низку недоліків, зокрема ви ризикуєте втратити накопичене, наприклад, через крадіжку. До того ж гроші постійно знецінюються внаслідок інфляції.
Більш сучасним та надійним рішенням є віртуальна скарбничка, яка дозволяє зберігати кошти та керувати фінансами в онлайн-середовищі. Віртуальні скарбнички є значно безпечнішими та зручнішими, адже гарантують зручний доступ до коштів через мобільні додатки або онлайн-банкінг.
Віртуальні скарбнички варто створювати тим, хто:
- активно використовує електронні платежі та банкінг,
- шукає безпечний спосіб зберігання грошей;
- дбає про зручний доступ до коштів в будь-який час і в будь-якому місці.
Подбайте, щоб банк пропонував вигідні умови для зберігання та накопичення коштів / Фото Shutterstock
Та щоб диверсифікувати ризики, найкращим рішенням є комбінація віртуальної та фізичної скарбнички. Таким чином ви зможете покращити безпеку, гнучкість та приватність, а також – контроль за фінансами.
Визначившись із тим, якою скарбничкою ви будете користуватися надалі, подбайте про найвигідніші умови. В разі зберігання коштів вдома – забезпечте їм надійний захист. Обравши віртуальну скарбничку, ознайомтеся з умовами банків та оберіть той, що дбає про вашу зручність, пропонує вигідні умови та дозволяє ефективно примножувати накопичення.
Так, однією із вдалих стратегій заощаджень є зберігання коштів у гривневих депозитах, це збереже заощадження від наслідків інфляції і може принести невеликий додатковий дохід. Зокрема, відкриваючи вклад "Класичний Строковий" користувачі отримують вигідну процентну ставку без пролонгації та без поповнення. Виплати відсотків відбуваються у кінці строку (від 93 діб).
Відкрити депозит можна повністю онлайн, навіть якщо ви не є клієнтом банку. Для цього необхідно бути власником віртуальної Райфкартки + Visa Gold, поповнити її готівкою зручним для вас способом, наприклад без комісії в банкоматах Райфу та терміналах EasyPay, City24 та зробити переказ на відкритий депозитний рахунок. Таким чином, Райфкартка + Visa Gold стане не лише зручним методом для здійснення оплат, а й зробить процедуру відкриття депозитів ще комфортнішою.
Зверніть увагу. АТ "Райффайзен Банк" внесений до Державного реєстру банків 27.03.1992 р. за №94 із записом про право на здійснення банківської діяльності за №10.Депозитний вклад "Класичний Строковий" видається на 93 дні, 184 дні, 367 днів у гривні. Мінімальна сума вкладу 2 000 гривень. Процентна ставка становить до 12,5% річних у гривні та виплачується у кінці строку. Детальнішу інформацію про депозити від Райфкартка + Visa Gold можна знайти на офіційному сайті банку.
Не важливо, яку скарбничку ви оберете, головне, що таким чином ви розпочнете дбати про фінансову безпеку та забезпечите контроль над власними коштами. А депозити, які пропонують надійні банки, зробить ваші заощадження ще ефективнішими.