Відпочинок на Білому озері: умови, ціни, маршрут та фото – все, що треба знати про подорож

29 липня 2017, 10:14
Читать новость на русском

Біле озеро – єдине озеро в Україні, яке має підвищений рівень гліцерину, через що славиться своїми цілющими властивостями. Відпочити на Білому озері щоліта з'їжджаються сотні туристів.

Журналісти сайту "24" на собі протестували, як можна відпочити на Білому озері, скільки це буде коштувати та як на озері поєднується краса природи та жахіття інфраструктури.

Читайте також: Відпочинок в Україні 2017: тут варто зупинитися!

Як дістатися на Біле озеро

Найближча залізнична станція до Білого озера – Рафалівка. Від потяга Львів – Київ зі станції навіть вночі можна доїхати до Вараша (колишній Кузнецовськ). Там курсує спеціальний автобус, квиток від Рафалівки до Вараша – 14 гривень. Оскільки й зі Львова, і з Києва – потяг прибуває вночі, доведеться почекати до ранку, коли почнуть курсувати перші маршрути. І до слова, потяг тут тільки один з таким сполученням. Також до Вараша можна доїхати й маршрутками з Києва, Львова, Рівного, Луцька та інших міст.


Біле озеро розташоване біля села Рудка (Рівненська область)

Перша маршрутка на Біле озеро з Вараша відправляється о 7:30. З розкладом можна ознайомитися на вокзалі, даним в мережі не варто вірити – там табло оновлюється не дуже швидко. Вартість проїзду – 20 гривень.

Однак пам'ятайте, що охочих потрапити на Біле озеро – багато. Тож маршрутки переповнені. Під час нашої подорожі маршрутка навіть зламалася і ми близько пів години чекали, поки інший водій не привіз колесо.

Воно й не дивно, чому там ламаються автомобілі. Від дороги – там лишилася лише одна назва. Таке враження ніби від села Більська воля до Білого озера просто шматками порозкидали асфальт посеред лісу. Сказати, що там багато ямок – не сказати нічого. Тому, ті нещасні 23 кілометри доводиться їхати понад годину.


Розклад маршруток на Біле озеро

Ціни на проживання на Білому озері

На Білому озері є єдиний оздоровчий комплекс, який пропонує проживання у будинках біля самого озера. Є декілька типів будиночків – старі та будиночки, в яких зроблений ремонт. Перший тип будинку коштує майже 100 гривень з людини. У такому будинку може поміститись троє людей. Будиночки з ремонтом коштують близько 200 гривень з людини на добу з харчуванням у місцевій їдальні, без харчування – його здавати відмовляються.


Біле озеро – справжня перлина Рівненщини

Однак особливу увагу варто приділити зовсім не цінам, які є досить демократичними, хоча і не відповідають якості послуг, а тому, як ви можете цей будинок забронювати. Можливості зателефонувати й забронювати будинок – немає. Працівники кажуть, що не довіряють своїм клієнтам, які можуть забронювати будинок й не приїхати на відпочинок. Скажімо, через дощову погоду, яку було важко спрогнозувати за тиждень.

Тож у вас є два варіанти. Ви приїжджаєте на Біле озеро і вже на місці намагаєтесь поселитись. Якщо вільні будиночки є – вважайте, вам дуже пощастило. Інший варіант – викупити будиночок заздалегідь. Однак оплатити його карткою ви не можете, тож дистанційно це зробити – неможливо. Вам доведеться їхати самостійно, щоб "викупити путівку", або просити друзів/знайомих, які проживають поруч.


Їдальня на Білому озері

На реєстратурі також немає терміналу. І розрахуватись карткою нам не вдалося у жодному магазині чи кафе. Зняти готівку у вас теж не вийде, бо найближчий банкомат у Вараші. То ж перед поїздкою радимо зняти потрібну кількість готівки.

Умови проживання

Це взагалі окрема історія. У мене особисто склалося враження, що коли я переступила за ворота, на яких красувався надпис “Біле озеро”, я потрапила не на відпочинок, а на років 30-40 назад.

Жодних фіксованих рамок виїзду-заїзду немає. Формально, з 9 ранку заселення і виселення в цей же час наступного дня. На практиці, як виявилося, це не працює. Тож ми добру годину прочекали, поки попередні мешканці виселяться, а будиночки приберуть. Разом з нами така участь спіткала ще близько 150 відпочивальників.


Будинок, який можна орендувати на Білому озері

Після того, як вам підпишуть ваші путівки на реєстратурі, видадуть ключі від будиночків – ви зможете взяти постіль. Здається, постіль та ковдри, які нам видали, старші за мене, як мінімум вдвічі. Їх перуть, щоправда, пахне постіль не свіжістю, а просто хлоркою. Це ж стосується подушок, на яких немає живого місця від плям, та матраців, на яких не озброєним оком видно всі пружини.

Читайте також: Найкращі пляжі Одеси та області для відпочинку: ціни, умови та фото

Сам будинок нагадував коробку з гіпсокартону з єдиним вікном, яке не відчиняється. Про звукоізоляцію нічого й говорити. Можна до ранку слухати гучну музику чи розмови ваших сусідів.


Жіноча душова

У самому будиночку до ваших послуг стара шафа, тумбочки, стіл та три ліжка з матрацами. Є одна розетка. Але якщо ви хочете щось готувати, то електричний чайник та плитку – везіть з собою. Це стосується будь-яких електроприладів, в тому числі – і фена для волосся. Wi-Fi теж знайти не вдасться, хіба вас врятує 3G.


Такий будинок ви можете орендувати за 300 гривень на добу

На території облаштовані кілька туалетів та душ. Що у першому, що у другому – відсутні двері між кабінками. То ж усамітнитись не вийде. Також є обладнані умивальники, щоправда, половина з них на момент нашого приїзду – не працювала.

Щодо розваг – то за помірну ціну можна пограти в волейбол, настільний теніс, більярд та шахи.


Розваги на Білому озері: волейбол, шахи та водні мотоцикли

Меню харчування у місцевій їдальні

На території є місцева їдальня. Харчування можна оплатити разом з орендою будинку, або придбати вже окремо. Для цього в касі треба заплатити за талон на харчування і з ним йти в їдальню. Повечеряти, для прикладу, можна за 30-40 гривень. Але це тільки в тому випадку, якщо до їжі ви зовсім не вибагливі.


Їдальня на Білому озері: меню

Вражаюча краса Білого озера

І тепер, нарешті, про приємне. Територія навколо озера – прекрасна та доглянула. Всюди вимощені доріжки, багато смітників, тож сміття не валяється. Пляж – чистий та охайний, в піску немає побитого скла чи ще якихось небезпечних предметів. В оренду, за помірну ціну, можна взяти лежаки та поніжитися на сонці.


Біля озера є кілька спортивних майданчиків

Чистота озера просто вражає. Навіть на глибині понад 1,7 метра – досі видно дно! Вхід в озеро пологий – це гарна новина для тих, хто відпочиває з дітками. Вода, через високий вміст гліцерину, гладка та шовковиста на дотик. До того ж вода прискорює загоєння проблемних ділянок шкіри й забезпечує рівну і міцну засмагу.


Особливість озера – підвищений рівень гліцерину у воді

Також можна орендувати катамаран, човен чи водний мотоцикл.

Багато відпочивальників надають перевагу наметам, які ставлять або в лісі біля самого озера, або й зовсім на пляжі. Щоправда, при вході з кожного намету беруть по 15-20 гривень. Але за що це плата – не дуже зрозуміло. Бо на місці кемпінгу немає жодної інфраструктури. Наприклад, тих же туалетів.


Кемпінг на Білому озері

Біле озеро – заворожує поєднанням чистої води, свіжого повітря та гарної природи. Можливо саме тому, сюди і їдуть так багато людей. Бо за таку красу можна наче й пробачити всі недоліки. Тож поки ще попереду останній місяць літа – встигніть вдосталь накупатись та позасмагати!

Відкривайте красу України разом з нами та вдалих вам подорожей!