Вчені зробили заяву щодо віку печери храму Гробу Господнього
Вчені оприлюднили дані дослідження, яке проводили в печері храму Гробу Господнього, що в Єрусалимі.
Про це повідомило Science Alert.
Дослідженнями займались науковці з Афінського національного технічного університету. Вчені встановили, що печера в храмі Гробу Господнього створена на 300 років пізніше після смерті Ісуса Христа.
Читайте також: На пляжі в окупованій Євпаторії перехожий випадково знайшов древню могилу
За словами вчених, такий висновок можна зробити після аналізу вапняного розчину печери. Для роботи вони використовували оптично стимульовану люмінесценцію, яка допомагає точно визначити час, коли досліджуваний матеріал востаннє перебував на світлі. Відтак дата створення печери відповідає періоду правління римського імператора Костянтина І, який після зречення язичництва оголосив християнство офіційною релігією імперії. Науковці припускають, що підземна порожнеча утворилась в 345 році нашої ери.
Вчені з Афінського технічного університету дослідили печеру храму Гробу Господнього
Відомо, що, за біблійними оповідями, гробницю Ісуса виявила мати імператора Костянтина на початку IV століття. Згодом навколо Гробу Господнього збудували храм, який зберігався упродовж 7 століть. На початку ХІ століття арабські завойовники під час вторгнення зруйнували його.
Наразі вчені не встановили, яка саме гробниця із храмового комплексу належала Ісусу. Припускають, що це Церква Гробу Господнього.
Ми не можемо бути абсолютно впевнені в тому, що Храм Гробу Господнього є місцем поховання Ісуса. Однак у нас, звісно, немає іншого місця, яке може претендувати на цю роль з настільки ж вагомими доказами,
– зазначив археолог Ден Бахаті.
Гріб Господній вперше за багато століть був відкритий в жовтні 2016 року, коли науковці відновлювали храм.