В чому секрет міцності давньоримського бетону: вчені розповіли

10 липня 2017, 10:04
Читать новость на русском

Дослідникам вдалося визначити хімічний склад давньоримського бетону, який вже багато століть не піддається руйнівній дії стихій.

За даними вчених, давні римляни будували прибережні мури за допомогою бетону, в склад якого входило вапно та вулканічний попіл, пише ВВС. Вулканічні елементи вступали в реакцію з морською водою, і конструкція ставала міцнішою.

Вчені переконані, що це відкриття може стати поштовхом для розробки екологічніших будівельних матеріалів.

Читайте також: Вчені показали найдетальніше зображення головного мозку: вражаюче відео

Сучасний цемент швидко руйнується і тріскається, а давньоримські споруди навпаки – стають міцнішими навіть під дією води.

Стародавній розчин дуже відрізнявся від сучасного цементу. Його виготовляють шляхом нагрівання та подрібнення кількох складових: вапняку, пісковику, попелу, крейди, заліза та глини. Розтертий матеріал потім змішують з більшими частинками, так званими "агрегатами", такими як частинки каменю чи піску, щоб утворювалися бетонні структури.

Виготовлення цементу шкодить довкіллю і є джерелом 5% усіх глобальних викидів СО2.

Читайте також: На Марсі не може бути життя, – вчені

Однак відновити рецепт давньоримського цементу не так просто. По-перше — це брак необхідної вулканічної породи. У давніх римлян цей інгредієнт був, буквально, під ногами. Щоб повністю відновити формулу давніх римлян експериментальним шляхом, потрібні довгі роки.