У Франції виявили полотно оголеної жінки, яке, на думку експертів, може бути одним з ескізів відомої картини Леонардо да Вінчі "Мона Ліза", пише BBC News. Малюнок з 1862 року зберігався в Музеї Конде неподалік від Парижа й довгий час вважався роботою іншого художника.

Однак, після серії нових досліджень, фахівці прийшли до висновку, що над малюнком, мабуть, працював сам да Вінчі – принаймні частково.

Майже напевно це була підготовка до олійного живопису,
– заявив куратор дослідження Матьє Делдік.

Він зазначив, що обидві роботи фактично однакового розміру, а розташування обличчя й рук дуже схожі на ту саму комбінацію на оригіналі. Співробітник Лувру Бруно Моттін також підтвердив, що ескіз зберігся дуже добре і був створений ще у роки життя культового художника Ренесансу.

Але цікавий факт, який дещо спростовує початкову версію: деякі ділянки малюнка були виконані правшою, а да Вінчі – лівша.

Варіації на тему: а все почалося з Марселя Дюшана, який, 1917 року домалювавши Джоконді вуса, першим зафіксував початок тотального й безповортного змішування високого й низького у культурі та мистецтві.