Для такої ціни існують об'єктивні причини, адже, до прикладу, нова модель iPhone-X створена із рідкісних та ультрасучасних комплектуючих. Наразі Apple, зважаючи на ситуацію із ростом цін на всі провідні моделі смартфонів, потрібно збільшити свої прибутки, аби відповідати неймовірним вимогам конкурентного ринку.

Читайте також: iPhone 8 та iPhone 8 Plus: характеристики новинки від Apple

Так, блогер Леонід Бершидський у своїй колонці на Bloomberg розповів, чому Apple з її продуктами може стати непривабливою для користувачів у майбутньому та пояснив, чому компанія веде саме таку цінову політику.

Сьогодні корпорації доводиться збільшувати ціну виробництва, оскільки Apple стає все важче отримувати необхідні комплектуючі у потрібних кількостях, пояснює автор публікації.

За даними IHS-Markit, виготовлення iPhone 6 коштувало 188 доларів, а 32-гігабайтний iPhone 7 220 доларів.


Собівартість виробництва іPhone та Samsung у порівнянні з остаточною ціною для покупців

Виробнича собівартість iPhone-X, як очікується, досягне 387 доларів. Її нарощує і Samsung: для Galaxy S7 вона становить 264 долара, а для S8 вже 307 доларів. Так само роблять і виробники порівняно дешевих смартфонів, такі як Huawei, Lenovo та інші китайські компанії,
порівнює Бершидський.


Середня вартість телефона, проданого основними китайськими виробниками Huawei і Lenovo протягом двох останніх років

Ціна на iPhone-X пояснюється не лише бажанням компанії зберегти свої високі прибутки. "Якщо вона заробляла 550 доларів на кожному проданому iPhone 7 (з урахуванням тільки вартості виробництва, без інших витрат), iPhone-X при ціні в 1000 доларів буде приносити їй 613 доларів", пояснюється у публікації.

Читайте також: Xiaomi іронічно висміяла iPhone 8: відео і фото

Рішення компанії вивести на ринок наддорогий гаджет є необхідністю, вважає блогер. "Айфони" залишаються головною опорою бізнесу Apple, тому їхні продажі потрібно зміцнювати.

Підвищення ціни єдиний спосіб продемонструвати пристойний ріст на насиченому ринку, де частка Apple наразі не збільшується. За даними IDC, частка ринку Apple, вартісним обсягом у 27,6%, в останньому повному кварталі була трохи меншою, ніж минулого року в цей же період. Схожа ситуація й в інших лідерів ринку Samsung. Єдині великі виробники, у яких вона зростає це китайці: Huawei, Xiaomi і BBK Electronics з брендами Oppo та Vivo,
аналізує ситуацію журналіст.

Хитромудро, але Apple намагається підтримати обсяги продажів, одночасно випускаючи з iPhone-X звичайне додаткове оновлення iPhone 8. Ювілейну модель придбають лише найпалкіші шанувальники бренду, проте і цього вистачить, аби збільшити дохід від всієї лінійки новинок. У підсумку нові продукти Apple таки можуть спричинити ейфорію на ринку, підсумовує Бершидський.

Читайте також: Чим відрізняються iPhone 8, iPhone 8 Plus та iPhone X: порівняння