Топ-професії, які приносять найбільший прибуток
Багато хто задумується про зміну роботи, адже деякі профілі втрачають свою актуальність і вже не приносять прибутку. Отож, у яких сферах наразі вигідно заново почати кар'єру, як змінити профорієнтацію і скільки це коштує – дивіться у сюжеті.
"Найкраща робота – це хобі, за яке платять непогані гроші", – сказав колись один з найбагатших людей Генрі Форд. Втім, далеко не всім людям вдається знайти ідеальну для себероботу. Одних не влаштовує зарплата, іншим не подобається те, що вони роблять, а інші не хочуть витрачати на роботу багато часу. Тож рано чи пізно кожен з нас може задуматися про зміну професії. Зробити це насправді не так важко, якщо є бажання.
Традиційно однією з найбільш потрібних і високооплачуваних вважається робота в IT-сфері. Зараз ця галузь продовжує активно розвиватися. І, за прогнозами провідних кадровиків, буде на піку популярності ще мінімум десяток років. Тим більше, що український уряд визначив цю сферу як одну з пріоритетних у нашій державі. До слова, ІТ – це не лише програмування, а й тестування, дизайн, менеджмент, рекрутинг та багато інших напрямків.
Зарплати у цій галузі коливаються від 15 до 150 тисяч гривень на місяць. А для того, щоб вас взяли на роботу, як мінімум потрібно добре знати англійську і пройти профільні курси. Вартість навчання залежить від спеціалізації, яку ви вибрали та кількості годин. В середньому ціновий діапазон від півтори і до понад шести тисяч за курс.
Звичайно, не варто думати, що, походивши кілька місяців на курси, ви почнете відразу заробляти по три тисячі доларів. Така кваліфікація – це роки старанної роботи і досвід. Але почати після цього працювати за даним профілем цілком реально.
Ще один досить популярний напрямок – продаж товарів через інтернет. Торгівля – одна з галузей економіки, яка найбільш динамічно розвивається. І зараз вона активно перетікає в Інтернет. Люди, які знають, як продати товар у мережі та розкрутити бренд, дуже цінуються.
Новачки у цій галузі можуть заробляти від п'ять тисяч гривень на місяць, а інтернет-маркетологам з досвідом пропонують 125 тисяч гривень. Для охочих спробувати свої сили у такій професії є спеціальні курси. Ціни на них коливаються від двох до трьох тисяч гривень за курс.
Дуже цінуються у наш час хороші менеджери з персоналу або ейч-ари. Ця професія не нова. На багатьох підприємствах і службах є відділи кадрів, які займаються персоналом. Втім, у сучасному світі до рекрутерів досить серйозні вимоги. Вони мають знайти хорошого фахівця, умовити його на співпрацю і мотивувати на роботу. Тож потрібно бути хорошим психологом.
Зарплати спеціалістів в цій сфері можуть коливатися від 5 і до понад 15 тисяч гривень на місяць. А навчання на рекрутингових курсах коштуватиме від однієї тисячі до понад двох тисяч гривень за курс.
На хвилі популярності здорового способу життя у містах досить затребуваними є фітнес-тренери та інструктори тренажерних залів. Для того, щоб стати таким фахівцем, потрібно пройти навчання і отримати сертифікат. Втім, це лише півсправи. Далі все залежатиме від наполегливості самого тренера чи інструктора. Відвідувачі спортклубів добре знають, що найкраща реклама тренера – його власне тіло і результати його підопічних. Якщо ж ви ніколи не займалися спортом, то навряд чи станете інструктором за місяць чи два.
Читайте також: День бармена: цікаві факти про професію і святкування
Навчання і сертифікат тренера або інструктора коштуватимуть від півтори до понад двох тисяч гривень. А зарплати таких фахівців коливаються від 4 і до понад 6 тисяч гривень. Звісно, можна заробляти і більше, якщо проводити індивідуальні заняття.
Працівники сфери обслуговування завжди будуть потрібні. Адже індустрія послуг розвивається так само стрімко, як і торгівля, а тому постійно потребує припливу нових кадрів. Найбільш затребуваними є співробітники індустрії краси. Сьогодні догляд за собою – це не розкіш, а необхідність. Причому як для жінок, так і для чоловіків.
Професія барбера – майстра чоловічої стрижки та гоління – досить нова в Україні, але вже стала дуже популярною. Заробляють барбери від 4 і до понад 10 тисяч гривень. Сума залежить від досвіду та кількості клієнтів. А пройти курси можна, заплативши від 1 тисячі до понад 10.
У сфері краси потрібні і візажисти. Навчання коштує від 1 до 4 тисяч гривень. А заробляють такі фахівці від 500 гривень і до понад 2 тисяч гривень за створення одного образу.
Спеціалісти з манікюру також цінуються. Пройти профільні курси можна, заплативши від однієї до понад двох тисяч гривень. Спершу заробітки будуть незначні – дві-три тисячі гривень на місяць. Але майстри з досвідом і стажем можуть отримувати і 15 тисяч.
Отримувати хорошу зарплату це, звісно, добре. Але також важливо, щоб робота приносила задоволення, або хоча б не викликала відрази. При виборі професії врахуйте також скільки часу вона у вас забиратиме. Адже людина щаслива тоді, коли вміє грамотно поєднати роботу і особисте життя.
Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.