Автори фільму "Сторожова застава": Ми ще розкажемо самі собі та всьому світу свою історію
Прем'єра фільму "Сторожова застава" на українських екранах відбулась 12 жовтня. Знята за однойменною книгою Володимира Рутківського, ця стрічка претендує на звання найкращого пригодницького кіно в Україні в 2017 році.
Однак український глядач міг побачити "Сторожову заставу" ще 22 грудня 2016 року. Саме на цю дату була запланована прем'єра фільму. Але її довелося відкласти майже на рік. Як і самі зйомки фільму.
"Фільм запускали у виробництво три рази. Я вже не вірив, що його вдасться зняти", – розповів після прем’єри режисер Юрій Ковальов. Він же попрацював і над сценарієм фільму.
Читайте також: "Сторожова застава": трейлер та сюжет
Ще двоє сценаристів – Сашко Дерманський та Ярослав Войцешек. Своє дітище вони називають фентезі. Однак фільм має більше історичних переплетінь, аніж фентезійних мотивів. Тож скоріш це казка на сучасний лад. Хоча саме визначення "фентезі" звільняє авторів від історичних неточностей, переконує Ярослав Войцешек.
А в планах студії – подальші фільми на історичну тематику. Серед них – про Анну Ярославну та екранізація "Захар Беркут" за Іваном Франком.
Ми ще розкажемо самі собі та всьому світу свою історію,
– заявив Ярослав Войцешек.
За сюжетом стрічки, хлопчик на ім'я Вітя потрапляє у час Київської Русі, де він повинен битися з армією половців пліч-о-пліч з легендарними богатирями – Іллею, Добринею та Олешком (ніяким Альошою, а саме Олешком). Автори фільму не приховують, що це намагання українізувати трьох богатирів, які причетні до періоду Київської Русі, але ніяк не Московського царства.
Знайшлося тут місце і жартам тільки для українського глядача – тут сценаристи мали б подякувати Арсенію Яценюку, а також вивченню англійської мови у школі.
До слова, про мову. Половців зіграли актори з Казахстану – Єржан Нуримбет та Єрболат Тогузаков. У фільмі вони спілкувалися казахською мовою. Однак згодом стало відомо, що Казахстан викупив право на показ, тож мову половців довелося згодом переозвучувати. Окрім Казахстану, ще 10 країн купили цей фільм для прокату.
Половці у фільмі "Сторожова застава"
Даниїл Каменський, який зіграв головного персонажа Вітька, був обраний з 400 претендентів. До цього хлопчина з Полтави не мав досвіду зйомок в кіно.
Читайте також: Я не схожий на чувака з постерів: інтерв'ю із зіркою Сторожової застави, який вижив у ДТП
Фільм знімали на скелях Довбуша і неподалік села Остер, що поблизу Києва. Деякі сцени – це комп'ютерна графіка. Однак з першого погляду важко сказати, де саме автори її використали. Саме робота над ефектами зайняла майже рік часу.
Частину сцен знімали на скелях Довбуша у Карпатах
Варто відзначити і музичний супровід. Головний трек авторства Олега Михайлюти – "Фагота" з ТНМК. Йому й дісталася одна з ролей – такого собі Джона Сноу.
Щодо продовження кіносаги, то автори зазначають, що воно може бути. Все залежить від того, які будуть збори кінострічки. Адже на створення фільму витратили 40 мільйонів гривень, 18 з яких надала держава в рамках підтримки українського кіно.
Тим же, хто не зможе переглянути фільм у кінотеатрах, автори радять не засмучуватися. Після прокату розширену версію "Сторожової застави" покажуть на одному з українських телеканалів. Фільм буде довшим (217 хвилин замість 111 хвилин), але його розіб’ють на чотири серії.