Що робити, коли болить зуб: прості методи

22 лютого 2018, 16:30
Читать новость на русском

Джерело:

lifehacker

Щоб знизити біль, скоріш за все, вам не знадобиться бігти в аптеку, адже всі необхідні засоби у вас є вдома. Звичайно, найправильніший шлях – якомога швидше відвідати стоматолога, щоб точно встановити причину і почати лікування. Але щоб не терпіти біль до зустрічі з дантистом, потрібно втамувати біль.

Описані способи знімають біль, але не усувають її причину: захворювання зубів, ясен або невралгію. Тому, навіть якщо вам вдалося позбутися від болю, обов'язково зверніться до стоматолога. Лікар поставить діагноз і призначить лікування.

Читайте також: Як подолати головний біль: прості способи

Перш ніж перейти до засобів, які знизять біль, не забудьте почистити зуби або прополощіть рот чистою теплою водою – це збільшить ефективність знеболюючих заходів.

Прості методи, які знизять зубний біль

1. Прополощіть рот соленою водою

Розведіть половину чайної ложки солі в склянці теплої води і ретельно полощіть рот, поки розчин не закінчиться. Солона вода є природним дезинфікуючим засобом, а дослідження вчених доводять, що вона дійсно допомагає зменшити запалення в порожнині рота. Якщо причина болю –саме запалення (наприклад, пульпіт або інфекція ясен), сольове полоскання стане хорошим способом не тільки зменшити біль, але й уповільнити, або ж і зовсім призупинити розвиток запалення. Крім того, інтенсивне полоскання рота допоможе позбутися від частинок їжі та інших дрібних сторонніх предметів, які застрягли між зубами, а саме вони іноді провокують біль.

2. Або перекисом водню

Як і сольовий розчин, перекис водню має дезінфікуючі властивості, які можуть зменшити запалення і знизити пов'язані з ним больові відчуття. Бонус: перекис водню розм'якшує зубний наліт, полегшуючи його подальше видалення. Щоб приготувати розчин для полоскання, змішайте перекис водню (3%) і воду в пропорції 1:1. Не ковтайте її при використанні.

3. Прикладіть до щоки холодний компрес

Чим вища температура, тим більша біль. Кров рухається активніше, судини розширюються, і збільшується внутрішній тиск на запалену ділянку. Якщо прикласти до нього холодний компрес, судини звузяться і біль стане менш помітною. Крім того, холод може зменшити набряк і запалення. На 10-20 хвилин прикладіть до щоки змочений в холодній воді рушник або обгорніть тонкою тканиною пакет з льодом. Якщо зуби не реагують на холод, можна просто розсмоктати шматочок льоду, як льодяник.

Читайте також: Продукти, які врятують вас від головного болю

4. Розжуйте часник

Цей метод використовується в медицині вже впродовж століть. Сучасні дослідження підтверджують лікувальні властивості часнику. Він не тільки знищує шкідливі бактерії, які є причиною запалення, але і полегшує біль. Якщо самопочуття дозволяє, можна просто розжувати зубчик часнику. Інший варіант: подрібнити часник і покласти на зуб та на ділянку поруч з ним.

5. Зробіть компрес з олії гвоздики

Олія з гвоздики містить природний антисептик евгенол. Ця речовина не тільки вбиває мікроби, а й зменшує біль майже так само, як досить потужний анестетик бензокаїн. Нанесіть кілька крапель гвоздичної олії (можна розбавити її краплями оливкової або соняшникової) на ватний тампон і намажте на зуб, який вас болить. Нехай компрес побуде в роті не менше 10-15 хвилин. Інший варіант використання – додати кілька крапель олії гвоздики в теплу воду, ретельно збовтати і використовувати для полоскання рота.

6. Не лягайте

Якщо все-таки хочеться прилягти, підкладіть під спину подушку, щоб верхня частина тулуба, включаючи голову, залишалися в припіднятому стані. Опускаючи голову на рівень серця або нижче, ви ризикуєте посилити больові відчуття: це відбудеться за рахунок посилення кровообігу і розширення судин.

7. Прийміть знеболювальні ліки

Це найзручніший варіант, якщо біль зненацька застала вас на роботі, або в подорожі. Добре зарекомендували себе засоби на основі ібупрофену. А ось класти анальгін на зуб, який вас болить – не варто. Діюча речовина анальгіну – метамізол натрію дійсно може надавати місцевий знеболювальний, протизапальний ефект. Однак треба враховувати, що метамізол має кислотну структуру. Це означає, що якщо біль викликана ушкодженням емалі або легким карієсом, то він лише погіршить ситуацію.